Новорічне свято…з варениками

Вареники на столі українців – це домашнє урочисте застілля, затишок і тепло домашнього ­а 1вогнища. Ця страва завжди доречна – і в піст, і в свято. А жодне свято в Україні не
обходилось без вареників.­а4

Ця традиція не обійшла і центральної бібліотеки, яка  23 грудня перетворилася на справжню українську світлицю,  прикрашену новорічними прикрасами і з варениками у макітрах на столах.

Бібліотекарі-господині  в українських костюмах зустрічали гостей – членів літературно-музичного клубу «У колі друзів». Кожен із них приніс приготовлені вареники з найрізноманітнішими начинками й ­а3поливками, та найкращими побажаннями.

Господині повідали гостям про обряди, пов’язані з варениками, про магічні властивості цієї страви; згадали та переглянули уривок із художнього фільму «Вечора на хуторі поблизу Диканьки» і кліпи на пісні про вареники.

 Всі члени клубу подарували один одному чудовий настрій, читаючи вірші та гуморески, співаючи пісень.

Народна майстриня Оксана  Ткачук розповіла гостям про свої нові роботи: ляльки-мотанки, особливо заінтригувала лялькою «Дівка-баба».

­а5На свято вареника експромтом з новорічними привітаннями завітали  «Український» Дід Мороз і Снігуронька  із  «Євросоюзу».

Наталія Зарудна, заступник начальника відділу    культури і туризму