Нову Каховку криміналу не здамо. Координаційна нарада керівників правоохоронних органів міста

politsiya-2-2Прогнози про те, що наслідком політичної і громадянської кризи 2014 року стане зростання злочинності, за даними центральних ЗМІ, повністю виправдалися.

Викрадення і угони автотранспорту (навіть на замовлення) – вибухове. Не менш вражаюча кількість вбивств та грабежів протягом двох з половиною останніх років на тлі зменшення чисельності ув’язнених (з прийняттям нового Карного кодексу – в два рази менше).

Злочинність стає все більш соціальною, адже безробітних більшає. Оскільки соціально-економічна ситуація не покращується, звісно, соціальна злочинність зростатиме. Народ зрозумів: злочини не караються, тобто це – просто заробіток. До того ж ослаблення протидії підвищує зухвалість скоєного.

А тут ще – реформа МВС, коли головний критерій не професіоналізм, а політична свідомість і лояльність правоохоронців. От і результат.

А от нове явище: беззахисність населення привертає організовану злочинність. В Україні вже з’явилися банди з Кавказу, Середньої Азії, Росії, інших регіонів.

Подальший прогноз також негативний.

Але не будемо лякати: в цілому в провінції більш менш благополучно в порівнянні зі столицею. І все ж, як було зазначено на координаційній нараді керівників правоохоронних органів міста з питань взаємодії у протидії злочинності і корупції тощо, яка відбулась в Новокаховській прокуратурі, проблемними питаннями, що потребують спільного вирішення, як розповів керівник міської прокуратури О.Король, є збільшення умисних вбивств, ефективність розкриття злочинів проти власності, а також пов’язаних з незаконним обігом наркотичних засобів.

Було зазначено прямо (замовчування проблеми – зростання злочинності), що внаслідок послаблення роботи оперативних підрозділів у всіх районах зменшилась кількість виявлених фактів привласнення, розтрати майна або заволодіння шляхом зловживання службовим становищем. Тобто протидія корупційним проявам не відповідає реальному стану справ.

Було чесно констатовано, що діяльність правоохоронних органів є незадовільною з виявлення та фіксації злочинів проти довкілля попри їх виключну актуальність (протидія незаконним порубкам лісів, зайняттю земельних ділянок, насамперед уздовж Чорного моря, видобутку пісків, водних живих біоресурсів тощо).

Учасники наради – керівники структурних підрозділів місцевої прокуратури, Новокаховського відділу поліції, районних відділів управління СБУ в Херсонській області, відділів кримінально-виконавчої інспекції, управління протидії злочинам у сфері економіки ГУНП в Херсонській області, підрозділів Державної прикордонної служби – все ж відзначили, що правоохоронці в певній мірі стабілізували криміногенну ситуацію, наприклад, щодо зменшення злочинів середньої тяжкості, групової, рецидивної та підліткової злочинності.

Були розроблені спільні заходи, надані окремі завдання. Адже мова йде не про констатування, а про захист фундаментальних базових цінностей правової демократичної держави. Не можемо ж ми йти у Європу через кримінал!