Нью-Йоркська публічна бібліотека виклала у вільний доступ унікальні світлини мешканців Херсонщини XIX століття

Пастушок
Пастушок

Публічна бібліотека американського міста Нью-Йорк виклала у вільний доступ 673451 фотографій, малюнків, картографічних матеріалів тощо. Серед них – безліч рідкісних матеріалів, що стосуються України. Про це повідомляє кореспондент Nk-Online.tv.

Серед таких документів ми відшукали світлини мешканців Херсонщини XIX століття. Зробив їх одеський фотограф французького походження Жан Рауль орієнтовно у 1860-1880 роках 19-го століття, адже саме тоді він подорожував Україною. Можна тільки уявити, скількох зусиль вартували такі фотографії митцю у ті роки, адже техніка була громіздкою, а кожен кадр – на вагу золота. Одразу не можна було сказати напевне, чи вийшла фотографія, а для того, щоб зробити цікаві знімки, потрібно було мати не абияку відвагу та багато подорожувати.

Селяни
Селяни

Жан Рауль (повне ім’я французькою – Jean Xavier Raoult) був членом французького фотографічного товариства. У 60-х роках 19-го століття відкрив власне фотоательє в Одесі на вулиці Дерибасівській. Митець був відомий як серед тогочасних фотографів зі світовими іменами, так і серед  науковців-етнографів, з якими тісно співпрацював. Він шукав героїв своїх світлин усією Україною. Також багато подорожував Білоруссю, центральними регіонами Росії, Кавказом, Болгарією, Румунією.

Юдеї-Херсонщини
Юдеї Херсонщини

За серію світлин, частину з якої ми публікуємо, Жана Рауля нагородили на Паризькій географічній виставці 1875 року і на Всесвітній виставці в Парижі 1878 року. Зауважимо, на кожній фотографії присутній малюнок медалі, яку отримав митець у Парижі у 1878 році, а також логотип його фотоательє в Одесі.

Селяни-Херсонщини

Окрім фотографій мешканців Херсонщини, на сайті бібліотеки кожен зможе знайти унікальні світлини жителів інших регіонів, зроблені різними фотографами, народного одягу, міст і сіл, а також безліч карт, рукописів, нотних записів, листівок тощо.