Новокаховчанам: обережно – дикорослі гриби!

Вересень… Трохи вщухла серпнева спека, покрапав перший осінній дощик. І на зміну лісовим пожежам та утопленням на воді прийшли отруєння грибами – дикоросами.

Трагедії легше запобігти, ніж потім ліквідувати її наслідки для здоров’я людини.

Саме з цією метою 7 вересня міська комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій на своєму засіданні ухвалила розпорядження «Про попередження отруєння грибами населення».

Рекомендуємо уважно його прочитати та взяти на озброєння при збиранні у лісі грибів. Бо «тиха охота»,  як іноді називають збирання в лісі грибів, на жаль, вбиває та отруює людей не менше, ніж забирають життя пожежі та утоплення.

Р О З П О Р Я Д Ж Е Н Н Я

Голови міської комісії з питань ТЕБ та НС

 від  07.09.2018                              м. Нова Каховка                             №   16

Про попередження отруєння  грибами населення

Згідно рішенням міської комісії з питань ТЕБ та НС протокол № 16 від 07.09.2018 року та з метою профілактики отруєння дикорослими грибами населення:

І.  Директорам міських ринків: Бойко О.В., Євстратову С.В., Дзюбі В.Р., Нікуліну Д.А., Корману М.Й.

 • впродовж всього сезону здійснювати строгий контроль за недопущенням продажу грибів на території ринку;
 • встановити щити на видних місцях з інформацією про заборонену торгівлі грибами;
 • щоденно передавати по гучномовному зв’язку інформацію про заборону торгівлі грибами..
 1. Начальнику СЛД № 2 (м.Нова Каховка) РЦТ № 631 (м.Каховка) Херсонської філії ПАТ «Укртелеком» Морозу С.Д. та в.о.редактору КП ‘”Редакція газети Нова Каховка” Путіловій Т.М. забезпечити освітлення інформації управління з питань НС та ЦЗН, управління Держпродспоживслужби в м.Новій Каховці та КЗ «Центральна міська лікарня м. Нова Каховка» про небезпеку отруєння грибами.
 2. Начальнику управління з питань НС та ЦЗН Бараніченко О.І., начальнику управління Держпродспоживслужби в м.Новій Каховці Собко С.М. та головному лікарю КЗ «Центральна міська лікарня м.Нова Каховка Гайдаманчуку І. І. негайно підготувати матеріал для друкування у газеті та виступу по радіо.
 3. Начальнику управління Держпродспоживслужби в м. Новій Каховці Собко С.М. про всі випадки отруєння грибами негайно доповідати відповідальному черговому управління з питань НС та ЦЗН міста по телефону 4-22-48.
 4. Начальнику НК відділу поліції ГУ національної поліції України в Херсонській області Сидоренку С.О організувати роботу на міських та стихійних ринках дільничних поліцейських по недопущенню торгівлі населення грибами.
 5. Начальникам: НК відділу поліції ГУ національної поліції України в Херсонській області Сидоренку С.О., інспекції у справах захисту прав споживача Прокопенко А.М. посилити роботу комісії по контролю за виконанням правил торгівлі.
 6. Начальнику відділу освіти Якубовій О.О. запропонувати проводити в навчальних закладах тематичні заняття та диктанти з питань профілактики отруєнь грибами.
 7. Про виконання вказаних заходів письмово доповідати в управління з питань НС та ЦЗН міста у термін до 25.10.2018 року.
 8. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на начальника управління з питань НС та ЦЗН Бараніченко О.І.

Заступник голови міської постійної комісії  з питань ТЕБ та НС           О.І. Бараніченко