Обережно! Кліщі

kak-izbavitsya-ot-kleshcha-na-tele-rebenka-04З приходом весни настає найбільша активність кліщів.
Управління з надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Новокаховської міської ради попереджає.
Небезпека кліщів у тому, що вони мають невеликі розміри (їх важко помітити   на одязі чи тілі), і можуть безболісно присмоктуватися. Якщо ця комаха вполювала свою жертву, вона живиться її кров’ю і може збільшитись у розмірах приблизно в 200 разів, і з непомітної комахи досягає розмірів великої горошини. Але найбільша шкода від кліщів не в їх укусах, а у перенесені ними важкого захворювання (кліщового енцефаліту),що уражає центральну нервову систему. Одяг для лісу необхідно зберігати в окремому місці, бажано у закритому поліетиленовому мішку.
Перебуваючи у лісі, не забувайте час від часу оглядати відкриті ділянки тіла. Якщо з вами ваш улюблений собака, то обстежте і його.
Слід пам’ятати, що більш безпечними є сухі соснові ліси з піщаним ґрунтом чи полянами, де немає високих заростей. Для відлякування комах можна скористатися аерозолем “ДЕТА”, кремом “Тайга”, лосьйоном “Ангара”.
Повернувшись з лісу, уважно обстежте одяг і тіло, особливо відкриті ділянки, голову, шию. При виявленні кліща, що присмоктався, необхідно звернутися до лікаря. Якщо це неможливо, треба самотужки його видалити. Для цього шкіру навколо кліща змащують вазеліном або іншим жиром, щоб змусити паразита вийти самостійно. Місця укусу необхідно змазати розчином йоду, а самого кліща – спалити. Варто знати, що у разі часткового видалення паразита з тіла, залишені лапи чи голова продовжуватимуть процес зараження.
І пам’ятайте, що після присмоктування кліщі не відразу починають живитись кров’ю, тому при своєчасному їх виявленні та видаленні зменшується ризик зараження.
Якщо ви збираєтесь на природу, завчасно подбайте про свою безпеку.
Для цього необхідно правильно одягатися, а саме:
– якомога менше відкритих ділянок тіла, найбільш придатним одягом є комбінезон;
– за браком комбінезону – штани, заправлені у шкарпетки, на ногах – чоботи або щільно зав’язані черевики;
– куртка наглухо застібнута і заправлена у штани, обшлаги повинні щільно облягати кисті рук; комір і манжети змащують камфорною олією;
– вуха і волосся захищають головним убором (кепка, берет, хустка тощо).

Управління з питань НС та ЦЗН