ОБЕРЕЖНО! Отруєння грибами!

324.11.2014 року в Новій Каховці отруїлися грибами п’ятеро людей, з них одна дитина 14 років. Всі постраждалі знаходяться в реанімаційному відділенні. «НК Online» цю інформацію повідомив начальник управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Новокаховської міської ради Олександр Бараніченко.

Шановні мешканці міста управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Новокаховської міської ради звертається до Вас з проханням виконувати основні правила та поради:

Збирайте в лісі лише ті гриби, про які ви знаєте напевне, що вони їстівні.

Гриби, яких ви не знаєте чи які викликають у вас сумнів, не кладіть у їжу і не пробуйте сирими на смак.
Ніколи не беріть і не їжте грибів, що мають біля основи ніжки подібне на бульбу потовщення, вольву (як у червоного мухомора), не куштуйте їх.

Коли збираєте пластинчаті гриби, особливо сироїжки та лісові печериці, намагайтеся брати їх цілою ніжкою, щоб не допустити помилки, про яку згадано у попередньому пункті.

Збираючи для засолювання вовнянки, чорнушки, грузді, підгрузди та інші гриби, що мають молочний сік, обов’язково вимочіть їх і добре виполощіть у холодній воді, аби вимити гірку шкідливу для шлунку речовину. Те саме треба зробити з валуями, сироїжками, що мають їдкий, гіркий присмак, та із свинушками.

Назбиравши сморжів і зморшків, не забувайте, що їх неодмінно слід перекип’ятити (7-10 хвилин) у воді, щоб виварити отруту; воду після кип’ятіння вилити.

Ніколи не збирайте і не їжте грибів перезрілих, переслизлих, зморхлих, червивих, зіпсованих.

Не їжте сирих грибів.
Якщо ж зустрінете в лісі бліду поганку, краще знищіть її.