Обережно: шахраї

Оперативники підрозділів поліції з обслуговування територій Новокаховської міської ради та Каховської територіальної громади на «гарячому» затримали двох осіб – жінку та чоловіка неслов’янської зовнішності, які шахрайським шляхом чи під приводами переночувати та зняти порчу вчиняли злочини відносно осіб похилого віку.

Днями поліцейським стало відомо, що на території Нової Каховки в одному з готелів оселилися особи неслов’янської зовнішності з іншої області. Останні привернули увагу оперативників, бо за отриманою інформацією приїжджі можуть бути причетні до ряду злочинів майнового характеру.

Так, 28 серпня в поліцію звернулася 78-річна місцева жінка, яка розповіла, що на вулиці до неї підійшла сімейна пара та попросилася допомогти з ночівлею. За це вони запропонували пенсіонерці 600 гривень, на що старенька й погодилася. Вже в квартирі постояльці заявили господарці, що на неї наведена порча і почали проводити ритуал з її зняття. Згодом квартиранти пішли, а пенсіонерка виявила відсутність золотих виробів і своїх заощаджень, як у національній валюті, так і в доларах США. Оперативники терміново відпрацювали прилеглу територію та виявили неподалік приїжджих постояльців готелю. Під час проведення поверхневого огляду у них були виявлені вкрадені речі. Нині встановлено, що напередодні зловмисники під приводом оренди житла увійшли в довіру до 86-річної мешканки Каховки, де також під приводом «зняття порчі» заволоділи грошовими коштами та золотими виробами.

Наразі проводиться досудове розслідування цих злочинів. Особи перевіряються на причетність до вчинення подібних злочинів, як на території Херсонщини, так й інших областей України.

Каховський РВП ГУНП ще раз нагадує: шановні громадяни, будьте уважні і обережні, коли до вас підходять з пропозицією «зняти порчу», подбайте, щоб ваші близькі родичі похилого віку не були такими довірливими та не впускали в оселю невідомих людей.