Обережно: змії!

Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Новокаховської міськради попереджає, що з настанням теплої пори року у змій починається шлюбний період, і в цей час поява рептилій може статися не тільки у полі, лузі, плавнях, а й навіть в житлових масивах.

Наш степовий регіон є природним ореолом проживання такої отруйної змії як степова гадюка, укус якої дуже небезпечний та може призвести навіть до смерті. Відрізнити цю змію можна за ясно-бурим або пісочно-сірим забарвленням, вираженим шийним перехопленням між головою і тулубом і темною зигзагоподібною смугою уздовж хребта.

Місця, де найчастіше людей очікує небезпека постраждати від укусів степової гадюки: сільська місцевість, ліс, річка, туристичні походи, дачні ділянки, кладовища.

У випадку укусу змії потерпілому потрібно негайно надати долікарську допомогу, а саме:

– необхідно розмістити постраждалого на горизонтальній поверхні;

– унеможливити рух пошкодженої кінцівки, для чого зафіксувати її шинами або іншими підручними матеріалами (ногу прив’язати до другої ноги, руку підв’язати на косинку);

– протерти місце укусу чистою вологою серветкою для видалення залишків отрути зі шкіри;

– дати напитися міцного чаю, кави;

– якомога скоріше доставити постраждалого до лікувального закладу, де йому введуть протизміїну сироватку.

Найкращим захистом від укусу змій є уникання контакту з ними, не чіпайте змії і вони ніколи не нападуть на вас! Побачивши змію не панікуйте, не створюйте зайвого шуму, не намагайтеся завдати їй шкоди, просто повільно відійдіть та залиште змію в спокої.

Якщо ж все-таки змія вкусила, треба вжити термінові заходи, щоб запобігти поширеному проникненню отрути в кровоносну систему та негайно звернутися за спеціалізованою медичною допомогою.