“Обігрівайтеся безпечно!”, – закликають рятувальники Нової Каховки

Щодня підрозділи ДСНС України виїжджають на ліквідацію пожеж. Вагома частина таких надзвичайних подій виникає саме у житловому секторі. Як правило, їх причиною є  нехтування  елементарними правилами пожежної безпеки. Необережне поводження з вогнем, необачність під час  паління у нетверезому стані дуже часто призводять до пожеж з трагічними наслідками.

Загалом з початку року території Херсонської області зареєстровано 1498 пожеж, на яких загинуло 42 особи, травмовано на пожежах 27 осіб. Збитки від пожеж складають 375 млн. 219 тис. гривень (з них прямі – 35 млн. 264 тис. гривень, а побічні – 321 млн. 955 тис. гривень).

Особливо збільшується кількість пожеж в осінньо-зимовий період, коли для обігріву свого житла люди користуються саморобними, несертифікованими або пошкодженими електрообігрівачами, перенавантажують електромережу, а також використовують пошкоджене пічне опалення.

Саме тому Державна служба України з надзвичайних ситуацій застерігає громадян і прохає  дбати про належний протипожежний стан у побуті та виконувати правила пожежної безпеки:

– дотримуйтесь правил безпеки при використанні індивідуальних систем опалення та  пічного опалення;

– не залишайте без нагляду увімкненими в електромережу обігрівальні прилади, телевізори, праски тощо;

– намагайтеся уникати перевантаження електричних мереж, не вмикайте одночасно кілька побутових електроприладів;

– використовуйте для обігріву помешкань тільки сертифіковані електрообігрівачі;

– слідкуйте за станом та справністю електромережі;

– не паліть у ліжку.

Особливе прохання до батьків!

Не залишайте дітей без нагляду. Дбайте про безпеку своїх дітей, дотримуючись правил безпечної поведінки в побуті. Виховуйте у дітей навички культури безпечної поведінки, демонструючи на власному прикладі обережність у поводженні з вогнем, газом. Виділіть кілька хвилин на розмову з малечею і не забувайте: ці хвилини вимірюватимуться ціною життя. А щоб неочікувана  мить не стала початком великої біди, потрібно давати дітям чіткі знання і вміння, пояснюючи як діяти в тій чи іншій ситуації. Пам’ятайте, що життя наших дітей залежить тільки від нас самих!

Новокаховський МВ ГУ ДСНС України