Обирати лікаря первинної допомоги почнемо з квітня

Старт кампанії з вибору лікаря первинної медичної допомоги почнеться з квітня 2018 року, повідомило на своєму сайті Міністерство охорони здоров’я України.

“До цього часу підписання декларацій про вибір лікаря відбувається в пілотному режимі. Це зроблено для того, щоб лікарі мали час навчитися користуватися функціоналом медичної інформаційної системи, а також для тестування центрального компонента електронної системи охорони здоров’я”, – зазначили у відомстві.

У відомстві нагадали, що ще мають зробити комунальні заклади первинної допомоги цього року в межах медреформи. Наголошують, що їм слід реорганізуватися в некомерційні комунальні підприємства.

“Лише медичні заклади в статусі комунальних некомерційних підприємств зможуть укласти договори з Національною службою здоров’я України та отримувати пряме фінансування за надані послуги з державного бюджету”, – поінформували  в МОЗ.

Зазначають, що комунальні заклади первинної допомоги мають також забезпечити комп’ютеризацію, обрати медичну інформаційну систему (МІС), підключитися до електронної системи охорони здоров’я, отримати електронні цифрові підписи для установ і лікарів, узгодити матеріально-технічне забезпечення закладу із табелем технічного оснащення, забезпечити надання первинної медичної допомоги у вихідні, свята і для заміни основного лікаря у відпустці, на лікарняному або під час підвищення кваліфікації, а також укласти договір із Національною службою здоров’я України (НСЗУ).

“У січні буде оголошено конкурс на посаду голови служби, і до липня НСЗУ буде утворена та розпочне роботу”, – заявили в міністерстві.

19 жовтня 2017 року Верховна Рада ухвалила законопроект №6327 про медичну реформу. Згідно з документом, держава гарантує повну оплату коштом держбюджету України необхідних медичних послуг і лікарських засобів, пов’язаних із наданням екстреної медичної допомоги, первинної, вторинної (спеціалізованої), третинної, паліативної медичної допомоги, медичною реабілітацією, медичною допомогою дітям до 16 років, а також супроводом вагітності і пологів.

28 грудня ініціативу схвалив президент Петро Порошенко. Закон набув чинності 1 січня 2018 року.