Обирай органічне! Голова організації “Мама-86” про “Тижні екологічного споживача”

П’ятий  рік поспіль Всеукраїнська екологічна громадська організація «МАМА-86», за підтримки Шведського товариства охорони природи та у співпраці з іншими партнерськими організаціями, проводить щорічні «Тижні екологічного споживача» (ТЕС).

Це тижневі концентровані інформаційно-просвітницькі кампанії, що мають на меті популяризацію екологічно відповідального споживання і сфокусовані на одній із актуальних тем сталого споживання.

ТЕС включають різнопланові інформаційно-просвітницькі заходи, спрямовані на різні цільові аудиторії – від пересічних споживачів до посадовців та бізнес-спільноти. Тижні споживача є частиною всесвітньої кампанії «Global Green Action Week», ініційованої Шведським агентством охорони природи, яка проводиться одночасно у 25 країнах світу у перший тиждень жовтня.  Херсонщина – аграрна область  і продукція її користується попитом не тільки в Україні, а й за кордоном і тому, щоб її можна було реалізовувати без проблем і за  нормальною ціною,  вона повинна відповідати всім необхідним стандартам. Для цього потрібні знання щодо правильного вирощування продукції, порядність , багато часу і бажання.

В розповсюджені  інформації стосовно органічної  продукції, органічного землеробства  нашій організації допомагають  студенти Новокаховського агротехнологічного коледжу, Херсонська дитяча екологічна організація «Ластівка», учні шкіл № 3, 5, 6, 10, Дніпрянської ЗОШ, Одрадокам`янської та Тягинської шкіл Бериславського району, а також школярі Каховського  району та відділи освіти.

Чим краще ми будемо освічені  в цьому питанні, тим швидше   наша продукція може отримати всесвітнє визнання, а населення поступово починатиме оздоровлюватись.

Хочеться  відзначити позитивні наслідки: щорічно збільшується кількість фермерських господарств, де розпочинають використовувати органічне землеробство, отримувати якісн і корисну продукцію, а згодом –  реалізовувати її за кордоном. Збільшується кількість магазинів, де  можна знайти органічні продукти.  Хочеться, щоб нею повнилися і ярмарки, які відбуваються час від часу  у Новій Каховці.

Сподіваємося, що популяризація екологічно відповідального споживання допоможе українцям більш свідомо та ретельно підходити до щоденного споживацького вибору, а відтак – сприятиме покращенню здоров’я населення та збереженню природи нашої країни.  Запрошуємо  усіх  небайдужих приєднуватися до цього руху!

Таїса Козак, голова НКМГЕО «МАМА-86-Нова Каховка»