Облаштування «Нової української школи» на Херсонщині

Очільником області Андрієм Гордєєвим під час селекторної наради з головами райдержадміністрацій та міськими головами міст обласного значення було дано доручення Департаменту освіти, науки та молоді облдержадміністрації в десятиденний термін скласти та прорахувати необхідність кожного району, міста чи ОТГ, згідно з кількості шкіл, для впровадження Нової української школи.

Зокрема має бути проведена робота в місцевих радах для узгодження можливості співфінансування та спрогнозувати контингент початкової школи, повідомляє прес-служба ХОДА.

Нагадаємо, що Уряд прийняв постанову, яка регулює використання освітньої субвенції на Нову українську школу, тобто майже мільярд гривень, з цієї субвенції піде саме на створення нового освітнього простору. Постановою передбачено, що 40 % цієї суми піде на закупівлю дидактичних матеріалів для першого класу. Ще 40 % коштів буде спрямовано на закупівлю сучасних меблів для початкових класів НУШ. Та 20% субвенції має бути використано на закупівлю комп’ютерного обладнання для початкових класів НУШ.

Ці кошти можна буде використати лише на засадах співфінансування: частина коштів за рахунок субвенції, а частина за рахунок місцевого бюджету. Так, для міст-обласного значення 70% – субвенція, 30% – місцевий бюджет; для районів та ОТГ 90% – субвенція, 10% – місцевий бюджет; для закладів гірської території 95% – субвенція, 5% – місцевий бюджет.