Обласне управління водних ресурсів каже, що Каховське море не помирає

zaryblennja

Херсонське обласне управління водних ресурсів поширило спростування на статтю офіційної газети Верховної ради “Голосу України”: “Чиновникам не до порятунку Каховського водосховища“, в якій йдеться про те, що Каховське водосховище перетворюється на торф’яне болото.

Зокрема, у відомстві спростовують відомості щодо значного перевищення солоності води Каховського водосховища і як результат, зміни флори та фауни з домінуванням морського біоценозу, зменшення концентрації кисню у воді, загибелі риби, заболочування та непридатності такої води для зрошення сільськогосподарських угідь та питних потреб.

Зважаючи на це, Херсонське обласне управління водних ресурсів надає роз’яснення з приводу інформації викладеній у вищезазначеній статті, – йдеться в повідомленні прес-служби відомства.

За даними Каховської гідрогеолого-меліоративної експедиції значних змін у солоності води в Каховському водосховищі, згідно державного моніторингу поверхневих вод басейну Дніпра в межах Херсонської області за останні 25 років не відбувалось. На сьогодні, вона коливається у межах 0,35-0,45 проміле. Це прісна вода, яка по своїх іригаційних якостях (згідно ДСТУ 2730-94 «Якість природної води для зрошування. Агрономічні критерії») відноситься до другого класу і є придатною для поливу сільськогосподарських культур та використання у господарсько-побутових цілях.

Додатково інформуємо, що показник солоності морської води у середньому складає 35 проміле.