Обласний центр екстреної медичної допомоги ремонтуємо всією областю

диспетчері скоройНа нараді із головами райдержадміністрацій та міськими головами міст обласного підпорядкування, що 3 лютого проводила перший заступник голови облдержадміністрації Валентина Січова обговорювалося питання про виділення місцевими бюджетами цільової субвенції обласному бюджету на проведення невідкладних ремонтних робіт та забезпечення оснащення оперативно-диспетчерської служби обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. З інформацією по цьому питанню виступив заступник голови облдержадміністрації Ігор Шепелєв.
Він розповів посадовцям, що загальна сума необхідних коштів на зазначені цілі розподілена між містами та районами області пропорційно чисельності населення та складає 9,5 млн грн.
Ігор Шепелєв нагадав, що дорученням голови облдержадміністрації від 24 лютого 2015 року № 63-д містам і районам області було дано завдання щодо передачі до обласного бюджету фінансового ресурсу на ремонт та оснащення оперативно-диспетчерської служби обласного територіального центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.
На нараді було зазначено, що проведений аналіз виконання вказаного доручення у 2015 році показав, що місцевими радами прийнято рішення щодо виділення коштів лише на суму 2,8 млн грн. Це становить 29 відсотків від необхідної суми.
«Ми з вами вирішуємо безліч спільних завдань і зазначене питання прошу не залишати без уваги. Це дасть можливість покращити медичне обслуговування населення саме ваших територій», – наголосив Ігор Шепелєв та ще раз звернув увагу керівників районів та міст на необхідність виділення коштів для обласного територіального центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.
Також Ігор Шепелєв повідомив, що сьогодні облдержадміністрацією підготовлені звернення до голів райдержадміністрацій та районних рад з цього питання та висловив сподівання на його позитивне вирішення.

Згідно з розпорядженням Голови ХОДА з Нової Каховки було потрібно отримати 611,3 тис.грн. Згідно рішення міської ради на ці цілі в минулому році було виділено з міського бюджету 232,9 тис. грн.: 150 тис. безпосередньо з міського бюджету, 82,9 тис. грн. з бюджетів Дніпрянської селищної та Райської сільської рад. Таврійська міська рада відмовилася виділяти кошти на ці цілі. Але внаслідок того, що несвоєчасно були оформлені договори на передачу цих коштів до обласного бюжету, фінасування в минулому році не відбулося.

Тепер всім радам, що входять до складу Новокаховської міської ради, прийдеться знову вишукувати ці кошти у своїх  бюджетах 2016 року. Але це, як кажуть в Одесі, дві різні речі: бюджет 2015 року, та бюджет 2016 року…

Те, що це потрібно буде робити, не підлягає сумніву. Бо від оперативних дій та якісної роботи цього медичного закладу залежить життя наших громадян, які можуть потребувати невідкладної та спеціалізованої медичної допомоги в разі скоєння надзвичайних подій та катастроф.

Децентралізація – це не тільки можливість розпоряджатися коштами, але і підвищена відповідальність за здоров’я, а інколи і саме життя своїх громадян.