Облдержадміністрація здійснює перейменування об`єктів топоніміки населених пунктів області згідно з чинним законодавством України

переименование улиц

21 травня 2015 року набрав чинності Закон України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», відповідно до якого зараз в області активно проводиться перейменування об`єктів топоніміки населених пунктів, назви яких містять символіку комуністичного тоталітарного режиму.

Відповідно до цього Закону  повноваження про перейменування покладені на органи місцевого самоврядування. Саме тому впродовж 21 травня – 21 листопада 2015 року робота проводилася згідно з рішеннями сільських, селищних і міських рад. У разі не перейменування впродовж зазначеного періоду, далі протягом листопада 2015 – лютого 2016 років процедура здійснювалася відповідно до розпоряджень органів місцевого самоврядування. У протилежному випадку, починаючи з 22 лютого 2016 року і до 21 травня 2016 року, перейменування об`єктів топоніміки в області здійснювалися відповідно до розпоряджень голови обласної державної адміністрації.

На сьогоднішній день на Херсонщині вже перейменовано 1237 об`єктів топоніміки органами місцевого самоврядування і 283 –облдержадміністрацією через не перейменування органами місцевого самоврядування.

Слід зазначити, що всі перейменування в області відбулися з урахуванням пропозицій громадськості, науковців та Українського інституту національної пам`яті згідно з чинним українським законодавством.