«Обличчя нових громад» на Херсонщині (Фото)

18 квітня голова Херсонської обласної державної адміністрації Андрій Гордєєв взяв участь у відкритті фотовиставки «Обличчя нових громад», яку підготував Український кризовий медіа-центр у рамках Програми USAID-DOBRE «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність». Про це повідомляє прес-служба Херсонської ОДА.

Також присутні були голова Асканійської об’єднаної територіальної громади Віталій Свінціцький та голова Музиківської ОТГ, голова «Асоціації об’єднаних територіальних громад Херсонщини» Олександр Лейбзон, представники ЗМІ.

«Кожного дня ми співпрацюємо зі створеними ОТГ, часто приїжджаємо з робочими візитами. Сьогодні ця фотовиставка показує результат нашої спільної роботи, яка свідчить про дієвість реформи децентралізації. Дуже вдячний програмі USAID «DOBRE», яка дає нам можливості по-іншому подивитися на реформу децентралізації , а також надає активну фінансову та технічну допомоги у реалізації реформи децентралізації на Херсонщині», – зазначив Андрій Гордєєв.

«Уряд США через нашу програму дуже зацікавлений в допомозі Херсонщині на шляху реформи, адже вона направлена на покращення якості життя у громадах. Цією фотовиставкою ми хочемо показати що значить децентралізація для жителів ОТГ, як змінилося їх життя», – розповів керівник програми USAID DOBRE «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» Беррі Рід.

На фотовиставці представлено 45 фотографій, які зроблені у громадах Херсонської (7 світлин були зроблені у Музиківській та Асканійській ОТГ), Дніпропетровської, Тернопільської, Івано-Франківської, Миколаївської, Харківської та Кіровоградської областей відомими фотографами Владиславом Соделем та Анастасією Сіроткіною.

На них зображені люди різних професій: вчителя, фермери, медики, спортсмени, представники бізнесу і органів місцевого самоврядування, які своєю щоденною працею змінюють життя в об’єднаних громадах на краще.

Фото вже експонувалась у Верховній Раді, Будинку Уряду, а тепер мандрують регіонами України.

Довідково:

Програма USAID «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) – це п’ятирічна програма, що виконується міжнародною організацією «Global Comm’unities» та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).

Програма спрямована на посилення місцевого самоврядування та створення кращих умов для розвитку ОТГ, підвищення рівня залученості громадян до прийняття рішень та забезпечення підзвітності та прозорості в громадському управлінні.

Сьогодні реформа децентралізації визнана однією із найефективніших та найуспішніших. Саме завдяки передачі повноважень і фінансів на місця громади отримали можливість самостійно ухвалювати рішення та відповідати за їхню реалізацію. Рівень зростання власних доходів утворених в області об’єднаних територіальних громад свідчить про те, що всі вони є самодостатніми.

Україна продовжує вивчати досвід європейських країн у цій сфері задля імплементації найкращих практик місцевого самоврядування в Україні.

Так, у березні цього року в рамках Програми DOBRE, голови ОТГ Херсонської області відвідали місто Щецин у Польщі. Наші лідери громад вивчали найдієвіші практики ефективного управління, обмінювалися досвідом співпраці держави та бізнесу, управління проектами економічного, туристичного та культурного зростання тощо.