Облрада готує нові правила користування маломірними суднами

Найближчим часом на Херсонщині почнуть діяти нові правила користування маломірними суднами на водних об’єктах.

Херсонська обласна рада готується до їх прийняття. Вчора, 25 червня, в депутатській кімнаті облради пройшло чергове засідання тимчасової робочої групи з підготовки правил користування маломірними суднами. Нову Каховку на цьому зібранні представляла начальник відділу галузей економіки Тетьяна Мандебура.

Нинішні правила були затверджені Херсонською обласною радою у травні 2012 року. У зв’язку зі змінами в законодавстві, зокрема – із прийняттям у 2016 році Постанови Кабінету Міністрів України “Про внесення змін до Положення про прикордонний режим”, обласна рада повинна відпрацювати деякі пункти правил. Для цього депутати проводять всебічне обговорення питання підготовки нового переліку правил із залученням фахівців у транспортній сфері, представників прикордонної служби, керівників районних рад і адміністрацій, міських рад тощо.

На сьогоднішньому засіданні члени робочої групи вислухали фахові висновки юристів щодо затвердження різних пунктів правил користування маломірними суднами. Крім того, присутні знову обговорили деякі суперечливі пункти задля того, щоб уникнути проблем при їх трактуванні – як представниками контролюючих те регулюючих органів, так і безпосередньо самими власниками човнів та катерів. Наприклад, було обговорено питання реєстрації, обліку маломірних суден, їхньої стоянки, а також зроблено акцент на тих моментах, які стосуються безпеки поводження із плавзасобами на воді. Внесені членами робочої групи правки знову будуть опрацьовані юристами Херсонської обласної ради вже найближчим часом.

Правила користування маломірними суднами – надзвичайно важливий документ, який стосується усіх власників човнів, катерів, усіх рибалок, які займаються рибним промислом на маломірних суднах та ін. Тому він має не тільки відповідати букві закону, але й не суперечити правам та можливостям простих людей, які мають справу з водною стихією. Члени робочої групи наголошують: ці зміни не будуть діяти із завтрашнього дня, адже на їх прийняття потрібно витратити декілька місяців напруженої роботи.