Обрання місцевих рад на два роки – запобіжник проти формування місцевих князьків, – експерт

vykonkom

Олексій Гарань вважає, що останнім часом зростає активність місцевих громад.

Розказав професор політології Національного університету «Києво-Могилянська Академія» Олексій Гарань, – повідомляє Zik з посиланням на УНН.

«Згідно з проектом змін до Конституції, в повну силу децентралізація вступить з 2017 року. І ті ради, які ми оберемо восени, працюватимуть всього-на-всього два роки. За цей час децентралізація на повну силу не запрацює. Буде перехідний етап. Тому це є своєрідним запобіжником утворення цих місцевих князьків», – сказав Гарань.

Також, Гарань зазначив, що саме федералізація може спровокувати появу місцевих князьків.

«Давайте розуміти, що якби у нас була федералізація, то була б дійсно небезпека утворення напівфеодальних князівств на рівні суб’єктів федерації. Однак у нас базовий рівень об’єднання – місцева громада. Навіть повноваження обласних рад не будуть такими широкими. І це є також певним запобіжником», – підкреслив Гарань.

Щодо ознак активності населення по регіонах, то Гарань сказав, що вищою вона є довкола великих міст та на Галичині.

«Очевидно, що в більш великих містах активне населення, то там більший буде вплив громадськості, ніж у віддалених селах. Там цей процес буде йти складніше. Є і регіони, що мають ширші традиції. Ясно, що в Києві активні громади, на Галичині. Там люди традиційно більш активні», – вважає експерт.

Водночас Гарань відзначив зростання активності громад Лівобережної України.

«Після Євромайдану відбулися зміни. Це включає і Дніпропетровськ, і Харків. З іншого боку ми бачимо там і посилення регіональних авторитетів, наприклад, Коломойського. На Сході теж з’явилося багато активних людей, волонтерів, але знову ж таки, чи потраплять вони до влади, і наскільки активно їм вдасться тиснути на владу», – сказав Гарань.