Обрано новий склад громадської ради при Новокаховському міськвиконкомі

25 квітня о 15.00 в приміщенні великої зали Новокаховського міськвиконкому відбулися установчі збори з формування громадської ради при виконавчому комітеті Новокаховської міської ради.

Участь в установчих зборах прийняли представники 38 інституцій громадянського суспільства міста Нова Каховка, які рішення ініціативної групи були допущені до участі в установчих зборах. Також на зборах були присутні заступники міського голови представники на чолі з першим заступником Леонідом Чурсиновим, керівники управлінь та відділів міськвиконкому, депутати Новокаховської міської ради, представники засобів масової інформації.

Всього до ініціативної групи було подано 39 пакетів документів від інституцій громадянського суспільства міста Нова Каховка. Два пакети були визнані неповними, на що було вказано представникам цих організацій. У встановлений термін недоліки були усунені лише однією організацією. Таким чином ініціативна група прийняла рішення щодо недопущення організації, що не усунула недоліки, до участі в установчих зборах.

Учасники установчих зборів заслухали інформації голови громадської ради скликання  2016-2018 років Лариси Житченко  про проведену радою роботу у цей період.

Далі була заслухана інформація секретаря ініціативної групи Віктора Васильєва (ГО «Федерація футболу м.Нова Каховка») щодо підсумків роботи групи по підготовці установчих зборів. В своєму виступі він висловив дві пропозиції, які ініціативна група вирішила винести на розгляд установчих зборів.

Перша стосується кількості членів громадської ради. У минулому скликанні громадської ради чисельність членів була встановлена згідно рекомендації Постанови Кабінету Міністрів від 03.11.2010р. №996 «Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики» у 35 членів. Ініціативна група у зв’язку з тим, що кількість кандидатів на участь у громадській раді скликання 2018 року становить 38, пропонує установчим зборам визначити кількість членів ради у 38.

Друга пропозиція ініціативної групи стосувалася процедури виборів членів громадської ради. В разі прийняття рішення щодо збільшення чисельності членів ради до 38, відмовитися від проведення рейтингового голосування та проводити обрання членів ради, голови, заступника голови та секретаря громадської ради відкритим голосуванням.

Установчі збори визнали пропозиції ініціативної групи слушними та прийняли рішення щодо збільшення чисельності громадської ради до 38 членів та проведення обрання членів ради, голови, заступника голови та секретаря громадської ради відкритим голосуванням.

У підсумку установчі збори прийняли рішення про обрання всіх представників інституцій громадського суспільства м.Нова Каховка, які подали документи до ініціативної групи щодо участі в роботі громадської ради при виконавчому комітеті Новокаховськорї міської ради у 2018-2020 роках, до громадської ради. Рішення було підтримано всіма учасниками зборів.

Також були обрані керівники громадської ради. Головою громадської ради було обрано Ларису Житченко (ГО «Міська рада ветеранів війни та праці»), яка буде очолювати громадську раду вже втретє. Заступником голови також втретє було обрано Віталія Задирко (ГО «За відродження Нової Каховки»). Секретарем ради удруге було обрано Віктора Васильєва (ГО «Федерація футболу м.Нова Каховка»).

Далі установчі збори затвердили утворення 6 постійних комісій громадської ради:

  • охорони здоров’я та медичної реформи;
  • освіти та реалізації молодіжної політики;
  • розвитку масового спорту та туризму;
  • захисту прав людини та співпраці з ОСББ та ЖБК;
  • військово-патріотичного виховання молоді та охорони громадського порядку;
  • соціально-економічного розвитку, екології, будівництва та інфраструктури міста.

Новообрана голова громадської ради Лариса Житченко закликала новобраних членів ради подати до 12.00 2 травня подати свої пропозиції щодо особистої участі в роботі постійних комісій громадської ради.

Установчі збори призначили проведення наступних зборів на 14.00 2 травня. До порядку денного цих зборів будуть винесені питання затвердження нового положення про роботу громадської ради на 2018-2020 роки, списків членів постійних комісій громадської ради, перспективного плану роботи громадської ради на 2018 рік.

По закінченню роботи зборів перед новообраними членами громадської ради виступив перший заступник міського голови Леонід Чурсинов. Він поздоровив всіх новообраних членів громадської ради та поборов їм успіхів у цій нелегкій справі. Міська влада з свого боку готова до співпраці з громадськістю і розраховує на допомогу громадськості у визначенні та вирішенні найголовніших проблем міста та його мешканців.

Окремо  Леонід Чурсинов наголосив на те, що держава і процесі децентралізації влади все додає обов’язки міській владі, інколи забуваючи додавати на це кошти. Тому проблем дуже багато і тому влада розраховує на допомогу громадськості у їх вирішенні.

Віктор Васильєв, фото автора