Очільниця МОЗ розповіла про роль медиків у виявленні насильства над дітьми

Роль медика у виявленні насильства над дитиною дуже важлива — він першим може помітити ознаки жорстокості або знущань, які не помітні іншим. Коли таке трапляється, медики не можуть проходити повз, адже часто саме від них залежить, чи матиме дитина щасливе і здорове майбутнє. Про це на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook заявила Уляна Супрун.

“Як медична спільнота може захистити дітей, як МОЗ та інші відомства можуть співпрацювати — сьогодні обговорювали з педіатрами, сімейними лікарями й Уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба.

Як це діє в Америці: там є Children Advocacy Centers, де всі спеціалісти: поліція, медичні працівники та соціальні служби — разом працюють, щоб допомогти дитині.

Ми розуміємо, що не можемо просто скопіювати американську чи будь-яку іншу систему. Для нас дуже цінні їхні історії успіху та помилок, база та експертна підтримка, але ж маємо збудувати нашу власну систему захисту дітей від насильства, зважаючи на той досвід, що вже є у світі.

Сьогодні та завтра на конференції “Дитинство без насильства: роль працівників медичної сфери
у системі виявлення та реагування на випадки насильства над дітьми” педіатри й сімейні лікарі навчатимуться виявляти й реагувати на насильство над дітьми та підлітками. Розумію, що неможливо за два дні стати експертом, але можна отримати базові знання.

Сьогодні ми починаємо діалог, який стане поштовхом до великої сумісної роботи,” – повідомила очільниця МОЗ.

Уляна Супрун розповіла, що надалі в країні планують створити для медиків онлайн-курс, ввести ці знання в університетські програми та курси підвищення кваліфікації, проводити навчання в інших місцях України.

“Ми розуміємо, що медичний працівник не може провести цю роботу одноосібно, тому дуже важлива міжвідомча робота: поліції, соціальних служб, служб у справах дитини та школи.

Дякую організаторам, партнерам конференції та всім, хто вирішив подати запит на участь, бо ви вже розумієте, наскільки ця тема важлива. Бо вам не все одно,” – зазначила пані Супрун.