Херсонська ОДА: як утилізувати непридатні отрутохімікати

Під час засідання колегії в облдержадміністрації було розглянуто питання першочергових заходів органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо вирішення екологічних проблем  Херсонської області.

Як зазначив у своєму виступі Юрій Попутько, директор департаменту екології і природних ресурсів ОДА для врегулювання ситуації щодо безгосподарних непридатних та заборонених до використання хімічних засобів захисту рослин, кількість яких становить 1887 тонн ОДА у 2017 році проведено ряд заходів для усунення проблеми.

Серед них:

– включення питання до Стратегії розвитку Херсонської області на період до 2020 року і до програми економічного, соціального та культурного розвитку Херсонської області на 2017 рік, що є підставою для реалізації робіт за рахунок бюджетних коштів;

– розробка Програми зі знищення безгосподарних, непридатних до використання хімічних засобів захисту рослин в Херсонській області на
2017 – 2019 роки, згідно з яким до кінця поточного року на виконання зазначених заходів передбачено виділення 10 млн грн з обласного бюджету;

– включення питання до переліків першочергових природоохоронних заходів на 2017 рік для фінансування з обласного Фонду охорони навколишнього природного середовища для знищення ХЗРР на суму 9 201,38 тис. грн.

Також ОДА звернулась до Міністерства екології та природних ресурсів України із запитом про виділення коштів у сумі 15 млн грн для проведення робіт із забезпечення екологічно безпечного збирання, перевезення, зберігання, оброблення та знешкодження не придатних для використання пестицидів і тари від них, які зберігаються на території Херсонської області.

«Розв’язати проблему, яка пов’язана з утилізацією непридатних та заборонених до використання ХЗЗР в даний час можливо шляхом знешкодження пестицидів та отрутохімікатів на спеціалізованих підприємствах України або за її межами, які мають правові та технічні можливості утилізації пестицидів. Наразі, на території України відсутні підприємства, які мають ліцензію на здійснення операцій з утилізації ХЗЗР та не врегульовано питання транскордонного перевезення небезпечних відходів за межі України», – зазначив Юрій Попутько.