«Одеська залізниця» кинула напризволяще поліклінічне відділення у Таврійську

Поліклінічне відділення у місті Таврійську на початку року було кинуте напризволяще, – повідомляє сайт газети “Новий день”.

Відключення електро­енергії з дня на день очікує колектив поліклінічного від­ділення відділкової лікарні станції Херсон державного підприємства «Одеська залізниця». Де брати кошти на сплату послуг «Херсонобл­енерго» і виплату зарплати 54 працівникам відомчої лікарні, поки невідомо. Причому ще в грудні ніщо не віщувало лиха. «Хтось відповідальний за утримання цього закладу просто-напросто забув про його існування, що стало зрозуміло тільки тоді, коли почався новий бюджетний рік», — зазначив міський голова Нової Каховки Володимир Коваленко.

poliklinika

Вирішувати долю завислої в повітрі медустанови доводиться тепер в авральному порядку. Про ситуацію доповіли голові облдержадміністрації, після чого з робочим візитом у Таврійськ відправилася заступник директора департаменту охорони здоров’я ОДА Ліна Бондарева. «Наприкінці минулого року ви­йшов закон про бюджет, який визначив передачу закладів відомчого підпорядкування на рівень місцевих громад, аби не дублювати одні й ті самі функції різними установами, — прокоментувала вона ситуацію. — Проте оформити передачу цілісного комплексу по­ліклінічного відділення Новокаховській міськраді буде непросто».

Особливість цього медзакладу в тому, що він підпорядкований одразу трьом структурам: Міністерству інфраструктури, «Укрзалізниці» і ДП «Одеська залізниця». «Як юридична особа це відділення має 3 місця впровадження: крім жителів Таврійська, воно обслуговує Херсон і Снігурівку Миколаївської області. Тож воно є фактично власністю одразу трьох громад», — зазначила Ліна Бондарева.

За її словами, фінансувати установу після передачі її місцевій громаді можна буде виключно з бюджету Нової Каховки. Водночас керівництво відділкової лікарні станції Херсон уже заявило про перенесення до себе медичних профоглядів, які здійснюють їхні колеги з Таврійська. Як альтернативу ці огляди запро­понували перенести до новокаховської поліклініки. Але категорично проти таких пропозицій виступив міський голова Таврійська Микола Різак:

— Якщо передавати функції проведення медоглядів навіть Новій Каховці, пацієнтам доведеться одразу брати туди з собою мотузку, щоб там же й повіситися! Ви собі уявляєте, що це буде? Адже в Таврійську працює 5 підприємств залізничної галузі, які налічують близько 2 тисяч працівників! Їх медогляди мають свою специфіку. Сам комплекс має рент­ген-кабінет, лабораторію, стаціонарні відділення, високо­класні медичні кадри і обслуговує не лише залізничників, а й інших жителів Таврійська. Особливість же нашого міста ще й в тому, що, маючи 12 тисяч населення, тут зовсім відсутня повноцінна медична інфраструктура — на відміну хоча б від Верхнього Рогачика або Великої Лепетихи, де людей проживає значно менше, ніж у Таврійську. Маленька амбулаторія на 3 лікарі — ось і все, що у нас є! Тож якщо заліз­ничну лікарню вдасться зберегти і створити на її базі комунальну амбулаторію — це буде величезний прорив у розвитку медицини нашої громади.

Як зазначив головний лікар Новокаховської центральної міської лікарні Ігор Гайдаманчук, скоріш за все, лише мала частка залізничної медустанови перейде під його підпорядкування: «Близько 80% пере­йде комунальному закладу «Центр первинної медико-са­нітарної допомоги міста Нова Каховка». Водночас із необхідністю зберегти таврійську лікарню погоджуються всі. Як підкреслила Ліна Бондарева, «тепер потрібен лише час, щоб прийняти всі необхідні нормативно-правові акти на всіх рівнях, аби передача лікарні пройшла в законному правовому полі».

Олександр ПІТОЄВ “Новий день”