Офіційно: Про надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням доходів

Ми вже неодноразово пояснювали нашим читачам, які сюрпризи чекають громадян, що користувалися пільгами та субсидіями на оплату житлово-комунальних послуг у поточному році. Зокрема, цій темі був присвячений наш матеріал  “Пільги на оплату ЖКП: чи вони є, чи їх нема?” від 11 червня (дивитись тут).

Тепер, до Вашої уваги ми надаємо офіційне тлумачення ситуації з пільгами від міського Управління праці та соціального захисту населення (УПСЗН). Це ми робимо для бажаючих більш прискіпливо вивчити позицію держави, яка “потихеньку обрізає” всі раніше надані пільги своїм громадянам.

Якщо після ознайомлення з цим матеріалом у вас виникнуть якісь питання, радимо перечитати нашу публікацію. Сподіваюсь, що їх тоді стане менше. Але емоції, які будуть після цього – прошу на нас не виливати. Ми лише роз’яснюємо, що з нами роблять… 

Віктор Васильєв

Починаючи з 01.07.2015 року згідно Закону України від 28.12.2014 року № 76-VIII «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України», пільги на житлово-комунальні послуги надаються за умови, якщо середньомісячний сукупний дохід сім’ї пільговика в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу. З 01 січня 2018 року розмір податкової соціальної пільги складає 2470 гривень.
Згідно цієї Постанови сім’ї, в яких пільговики та члени їх родин, що користуються пільгами, є непрацюючими пенсіонерами, управління праці та соціального захисту населення, починаючи з 01.07.2018р., проводить автоматизований розрахунок доходів сім’ї та визначає право на отримання пільг. Тому зазначеним сім’ям пільговиків звертатися до управління праці та соціального захисту населення не потрібно.
Сім’ї, в яких пільговик або члени його сім’ї, що користуються пільгами, відносяться до працюючих осіб або працездатних непрацюючих осіб, подають до управління праці та соціального захисту населення декларацію про доходи сім’ї пільговика. До декларації додаються довідки про доходи пільговика та членів його сім’ї (крім довідок про розмір пенсії та соціальної допомоги) за 6 місяців, що передують місяцю звернення.
Пільговики, які мають право на безоплатне одержання ліків, лікарських засобів, імунобіологічних препаратів, виробів медичного призначення, зубопротезування, можуть звернутися до управління праці та соціального захисту населення в каб. №16.
Надання пільги на оплату житлово-комунальних послуг окремим категоріям громадян з урахуванням доходів сім’ї поширюється на осіб, які мають наступні категорії:
– учасник війни;
– особа з особливими трудовими заслугами;
– діти війни,
– особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесені до категорії 3, дружини (чоловіки) та опікуни (на час опікунства) дітей померлих громадян з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, віднесених до категорії 3, смерть яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою, сім’ї, які мають дитину-інваліда, інвалідність якої пов’язана з наслідками Чорнобильської катастрофи;
– жертви нацистських переслідувань;
– особи, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною;
– сільські педагоги на пенсії;
– сільський працівник бібліотеки на пенсії;
– сільський медики на пенсії;
– працівники культури на пенсії;
– багатодітні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу та прийомні сім’ї, в яких не менше року проживають троє або більше дітей, сім’ї, в яких не менше року проживають троє і більше дітей, враховуючи тих, над якими встановлено опіку чи піклування;
– працівник служби цивільного захисту на пенсії (у тому числі інвалід);
Право на користування пільгами без змін залишилось у пільговиків наступних категорій:
– учасник бойових дій;
– інвалід війни;
– особа (ЧАЕС) – 1 категорія, особа (ЧАЕС) – 2 категорія;
– реабілітовані;
– ветеран військової служби, вдова (вдівець) ветерана військової служби;
– ветеран органів внутрішніх справ, вдова (вдівець) ветерана органів внутрішніх справ;
– ветеран   служби цивільного захисту / вдова (вдівець) ветерана служби цивільного захисту;
– батьки загиблого військовослужбовця;
– інвалід військової служби;
– пенсіонер СБУ на пенсії.
– член сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни
Нагадуємо, що встановлення права на отримання пільг на наступний період для тих, хто користувався пільгами або втратив право на пільги з 01.07.2017 року, буде визначатися в липні місяці 2018р. Слід зауважити, що пільги на житлово-комунальні послуги не надаються в разі призначення субсидії.
За більш детальною інформацією звертатись до відділу персоніфікованого обліку отримувачів пільг управління праці та соціального захисту населення за адресою: вул. Історична, 18, каб. №16, тел. 4-54-60.

Джерело: офіційний сайт міста Нова Каховка