Оксана Якубова: «Вчителям гарантовано оплату праці»

Якубова-2От і скінчилися фінансові баталії, прийнято Державний і міський бюджети, тож прийшов час підвести попередні підсумки та розібратись, що чекає освітню галузь нинішнього року. Про це – розмова із керівником відділу освіти Новокаховської міськради Оксаною Якубовою.
– Особливість освітянської галузі у 2015 році – фінансування з двох бюджетів: державного і місцевого, розповіла Оксана Олександрівна. – Так, школи та працівники ЗНЗ фінансуватимуться з державної субвенції, яка затверджена нам Міносвіти і науки в сумі 47 млн. 316 тис. грн. Тобто нинішнього року фінансування шкільної освіти виведено на державний рівень. Це означає, що всі кошти на школи за певною формулою, яка враховує кількість учнів, наповнюваність класів за коефіцієнтом тощо, будуть йти на місця напряму з міністерства.
З місцевого бюджету отримуватимуть кошти дитячі садочки, позашкільні заклади, дитячо-юнацька спортивна школа, апарат відділу освіти, бухгалтерія, міський методичний кабінет і дошкільні групи НВК №2. Треба подякувати депутатам і міському голові за те, що не допустили зриву бюджетної сесії, інакше освітяни залишилися б без заробітної плати, сільські діти – без перевезення до школи, а сироти – без допомоги при досягненні повноліття (для них передбачено 38 тис.220 грн. із місцевого бюджету).
Щодо зарплати вчителів точилося багато розмов. Зокрема, про те, що державна субвенція оплату за престижність праці передбачала замість сталих 20 відсотків до окладу лише половину. Що можна сказати про зарплату педагогів?
– Нинішнього року гарантія обов’язкової оплати праці вчителів закріплена законодавчо, тому що, повторюю, всі школи фінансуються з Держбюджету. Це, дійсно, досягнення. До того ж з місцевого бюджету для педагогічних працівників ЗНЗ виділено 1 млн. 900 тис. грн. для виплати надбавок за престижність у розмірі 20%, щоб не викликати соціальної напруги серед освітян і дати можливість працювати в сталому режимі і загальноосвітнім, і дошкільним закладам.
До речі, хвилювання щодо виплати авансу за січень залишились в минулому, адже заробітну плату за місяць вчасно отримали працівники шкіл, а також садочків, позашкільних навчальних закладів. Причому – серед усього трьох районів Херсонщини. Тож висловлюємо від освітян подяку за це і управлінню Державного казначейства Нової Каховки (керівник В.Турко), і фінансовому управлінню (начальник І.Фурсеєва).
Мабуть, слід констатувати, що побоювання батьків стосовно того, що дітей у початковій школі перестануть годувати, а сільських школярів не будуть підвозити до школи і додому, виявилися марними?
– Місцева влада взяла на себе зобов’язання до 31 травня забезпечувати усіх учнів початкової школи безоплатними сніданками, оскільки до кінця навчального року видатками Державного бюджету передбачено харчування лише пільговиків. Збільшена вартість харчування у дитячих дошкільних закладах з 9,5 до 11 грн., на що виділено 1 млн. 720 тис.796 грн.
Крім того, міська рада взяла на себе забезпечення безкоштовного перевезення учнів та педагогів сільської місцевості до місць роботи та навчання у сумі 520 тис. 664 грн. Дітей початкових класів Тополівки та Райського також будуть підвозити шкільними автобусами відділу освіти, на утримання яких також виділені кошти з місцевого бюджету у сумі 84 тис.714 грн.
– А як буде з оздоровленням школярів по закінченню навчального року?
– Видатки для роботи пришкільних таборів теж передбачені з місцевого бюджету у сумі 189 тис. грн. з розрахунку 27 грн. на одну дитину в день. Відпочинкова зміна для дітей пільгових категорій запланована з 2 по 19 червня. Якщо батьки захочуть подарувати цікаву відпочинкову зміну з відвідуванням чудових пам’яток рідного міста (музею, картинної галереї, кінотеатру «Юність», парку імені Фалдзинського тощо), вони можуть у своїх школах придбати путівку для дитини за власні кошти ( 648 грн. за 14 днів).
Завершуються роботи у багатоповерхівці на вул. Леніна, де відділу освіти зарезервоване приміщення. Коли переїжджаєте, Оксано Олександрівно?
– Ні для кого не секрет, що будівля відділу освіти потребує капітального ремонту, а поруч збудовано 4-поверхівку з цокольним поверхом, частину якого планується передати відділу освіти. Тут передбачені кабінети для всіх служб відділу: апарату, методичного кабінету, бухгалтерії, психолога, психолого-медико-педагогічної консультації, технічного відділу, бібліотеки, для технічного персоналу та конференц-зал для проведення засідань з керівниками шкіл та позашкільних навчальних закладів. Роботи з підготовки приміщень поки що тривають. Одразу після їх завершення працівники відділу освіти продовжать роботу в нових кабінетах, площа яких складає 427 кв. метрів із загальної усього поверху 636,6 кв.м.

Спілкувалась Дарина Задністровська