Окупанти почали переслідувати мусульман не лише в Криму, а й на Донбасі

umma.in.ua

В Донецьку провели обшук та закрили мечеть. Про це на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook повідомив муфтій Духовного управління мусульман України «Умма», один з мусульманських духовних лідерів України Саїд Ісмагілов.

Він, зокрема, повідомив, що ще минулого тижня почали розповсюджуватись чутки про закриття мечеті Аль-Амаль в окупованному Донецьку. Першим про це повідомив відомий релігієзнавець Ігор Анатолійович Козловський. Потім з’явились звинувачувальні публикації на адресу мусульман Донецька на інформаційних ресурсах терористів так званої ДНР.

“Нажаль ця інформація підтвердилась, і відтепер ми маємо факт переслідування мусульман не лише у Криму, але і на Донбасі.

Таким чином маємо факт – на окупованій території Донбасу не припиняються репресії та переслідування на релігійному ґрунті за надуманими та безпідставними звинуваченнями. З 2014 року потерпають від переслідувань і репресій християни різних конфесій, а дехто з християнських духовних служителів був жорстоко вбитий, або зазнав катувань у підвалах та інших незаконних місцях утримання людей.

Ця тенденція не припинилась, і цього разу грубо порушені права та свободи мусульман Донбасу. В окупованому Донецьку так зване МДБ «ДНР» провело обшук у мечеті «Аль-Амаль» в Калінінському районі міста, вилучивши молитовники та релігійну літературу, що нібито розпалює ворожнечу, а також україномовну мусульманську газету “Умма”, що видає наше Духовне управління. Що стосується нашої газети, то вона жодним чином не розпалює ворожнечу, та є єдиним україномовним мусульманським періодичним виданням в Україні.

Мечеть опечатана, вірним заборонено збиратися там для відправлення молитов, імама мечеті й декого з прихожан викликали на допит, а потім відпустили взявши підписку про не виїзд.
Звертаємо увагу всіх державних органів України, міжнародних правозахисних організацій, мусульманських релігійних і духовних організацій всього світу на нову хвилю репресій проти мусульман на окупованих територіях Донбасу. Просимо негайно вжити всіх дієвих засобів, щоб запобігти порушенню прав і свобод вірних і припинити утиски мусульман у Криму та на Донбасі,” – наголосив пан Ісмагілов.