Окупаційна влада Криму заборонила діяльність Меджлісу

КримРосія продовжує репресії проти корінного народу Криму, цього разу заборонивши кримськотатарський Меджліс. Про це повідомляють перші особи держави, а також міжнародні правозахисні організації, які рішуче засуджують такі дії, передає кореспондент nk-online.tv.

“Їм мало арештів і політичних судів над окремими представниками кримськотатарського народу – вирішили заборонити весь Меджліс!” – обурився Президент України Петро Порошенко.

На своїй офіційній сторінці у соціальній мережі Facebook Глава держави зазначив: “Цілий народ директивою намагаються позбавити голосу, можливості представляти і захищати свої права. Це – чергове порушення базових прав і свобод людини, яке російські окупанти вчиняють у незаконно анексованому Криму, це відновлення сталінської політики щодо корінного народу півострова. Причина цьому – авторитарний страх перед самоорганізацією вільних людей. Звертаюсь до світового співтовариства: кожен день окупації несе нові загрози для мешканців Криму. Єдиний шлях зупинити це свавілля – припинити анексію півострова і повністю вивести звідти російські окупаційні війська.

Голова Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат України Рефат Чубаров повідомив: “Звістка про те, що особа, яка називається себе «прокурором Криму», зробила сьогодні ще одну злочинну дію, яку безсумнівно буде покладено в основу звинувачень проти пані Поклонської в скоєнні нею особисто тяжких злочинів, включаючи державну зраду, викрадання і вбивство людей, незаконне позбавлення волі, порушення недоторканності житла, застала мене в Стамбулі, де завтра відкриється чергова сесія Організації Ісламського співробітництва, в якій Мустафа ага Джемілєв і я також беремо участь. Прийняте рішення «про призупинення діяльності Меджлісу кримських татар» пані Поклонською, особою, незаконно виконує функції «прокурора» в умовах тимчасового окупованого Криму, безумовно, є нікчемним, однак буде забезпечуватися каральними органами Російської Федерації, що окупувала Крим.”

Пан Чубаров не сумнівається у тому, що прийняття даного рішення, стало можливим виключно за вказівкою Кремля, що свідчить про ескалацію Путіним і його оточенням конфронтаційних форм взаємин з усім міжнародним співтовариством.

Повний текст звернення Рефата Чубарова:

Прокоментував призупинення діяльності Меджлісу з боку окупаційної влади в Криму й лідер кримських татар, Уповноважений Президента України у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв: “Відбувається так само, як за радянської влади – національний рух заборонявся, нас оголошували антирадянщиками, екстремістами, які руйнують радянську дійсність. Але тим не менше, національний рух діє досі, а СРСР перестав існувати. Те ж саме відбудеться і з Російською Федерацією.”

За його словами, “сьогодні практично весь кримськотатарський народ підтримує Меджліс”.

“Думаю, підтримка на рівні 98%. Навіть росіяни, які живуть в Криму, кажуть: ” Вся надія тепер на вас, кримських татар “. Тому, звичайно, окупаційна “влада” півострова боїться”, – сказав Уповноважений Президента України у справах кримськотатарського народу.

Він зазначив, що заборона діяльності Меджлісу є порушенням Кримінально-процесуального кодексу РФ.

Меджліс їх так лякає, що вони навіть порушують власні процесуальні норми. В їх Кримінально-процесуальному кодексі немає такої норми – призупиняти діяльність організації до суду. Але страх, мабуть, такий великий, що вони пішли навіть на це. Не думаю, що це розумно, це, навпаки, показує їх слабкість”, – зазначив він.

У зв’язку із сумною подією Міністерство закордонних справ України оприлюднило заяву, в якій рішуче засудило дії Росії:

Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий протест у зв’язку з так званим рішенням окупаційної прокуратури на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим призупинити діяльність Меджлісу кримськотатарського народу.

Це рішення стало черговим кроком у ланцюгу злочинів російської окупаційної влади проти представників кримськотатарського народу, корінного народу Криму. Вважаємо це порушенням зобов’язань Російської Федерації за міжнародним правом як держави-окупанта, а також Конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.

За останні два роки Кремль перетворив український півострів на зону утисків, залякувань і переслідувань, масових порушень фундаментальних прав і свобод.

На цьому тлі закиди на адресу Меджлісу у здійсненні ним екстремістської діяльності виглядають особливо цинічно.

Попри рішуче засудження Україною та демократичними державами агресії Росії проти України й окупації Автономної Республіки Крим та м.Севастополь, Кремль усіма своїми агресивними діями проти України продовжує відверто зневажати міжнародним правом та справедливими вимогами усього цивілізованого світу.

Україна закликає усі демократичні країни світу вимагати від держави-окупанта невідкладно припинити масові порушення фундаментальних прав і свобод на півострові; надати доступ до тимчасово окупованої Автономної Республіки Крим міжнародним організаціям для проведення постійного моніторингу ситуації з правами людини; об’єднати зусилля з метою деокупації Криму.

Міжнародна правозахисна організація Amnesty International також рішуче засудила заборону діяльності Меджлісу. Своє обурення подією правозахисники висловили у відповідній заяві.

На своїй офіційній сторінці у соціальній мережі Facebook вони зазначили: “На жаль, рішення про припинення діяльності Меджлісу – лише останній крок з довгої серії розправ над кримськотатарською спільнотою.”