Окуповані території обов’язково повернуться до української родини – Президент

Президент Петро Порошенко під час військового параду до 25-ї річниці Незалежності привітав зі святом українських патріотів в анексованому Криму і на окупованому Донбасі. Про це передає прес-служба Глави держави.

«Дорогі мої, ми вас любимо і ми про вас пам’ятаємо, і наполегливо боремося за ваше повернення в Україну. І наголошую – робимо це політико-дипломатичним шляхом тому, що думаємо про вас. Це Кремль сприймає землю українського Донбасу як театр бойових дій, а мешканців регіону – як гарматне м’ясо для задоволення своїх імперських амбіцій. А для нас ви – наші, рідні, близькі, тимчасово розлучені зі своєю українською родиною. Родиною, яка обов’язково об’єднається і зустрінеться разом за святковим столом», – наголосив Петро Порошенко.

Глава держави зазначив, що Верховна Рада в 1991 році ухвалила мудре рішення щодо проведення референдуму про незалежність. «Від початку російської агресії проти України в лютому 2014 року українці кожного дня активно голосують за єдину, незалежну, соборну, унітарну, демократичну, європейську Україну. Зовнішня загроза прискорила процес формування сучасної української політичної нації на засадах громадянського патріотизму», – підкреслив Президент та наголосив, що українці, етнічні росіяни, кримські татари та інші етноси міцно стоять на позиціях українського патріотизму і пліч-о-пліч захищають Українську державу зі зброєю в руках.

«Історія нам ніколи не пробачить, якщо ми не використаємо цей момент єднання, щоб назавжди зарубцювалися ті рани, яких завдали суспільству політикани, штучно розколюючи суспільство», – підкреслив Президент.

За словами Глави держави, гарантом втілення планів про європейське майбутнє для України виступають ЗСУ. «Озираючись назад на понад два роки війни, можна впевнено стверджувати, що ворогу не вдалося реалізувати жодної стратегічної задачі, і він не зміг поставити Україну на коліна. За це і загинуло 2504 наших воїна. Ми схиляємо голови перед пам’яттю героїв, які віддали своє життя за мирне майбутнє України», – зазначив Петро Порошенко.

Присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять українських воїнів і мирних громадян України, які загинули у війні, що розв’язав російський агресор. «Повік не забудемо і не пробачимо ніколи», – сказав Президент.