Олександр Паливода вважає фейком лист “фермерів Херсонщини”

В мережі поширюється лист, в якому начебто херсонські фермери звертаються до самопроголошеного керівника Криму Сергія Аксьонова з проханням «простягнути руку допомоги» сільгоспвиробникам Херсонщини.

Згідно з цим «документом», фермери Херсонщини потерпають від репресій з боку влади, в області не вистачає зерносховищ, не працюють державні програми допомоги сільгоспвиробникам, і взагалі область без Криму «не впорається і не виживе», повідомляє Херсон.city.

Цей лист викликав бурхливу реакцію з боку херсонської громади. Більшість коментаторів у соцмережі сходяться на думці, що лист є звичайним фейком.

«Не вірю, що хтось здатен на таке. Херсонці патріоти!!!» – пише в коментарях народний депутат України Федір Негой.

Кервник центру допомоги учасникам АТО Наталія Возаловська пише, що херсонські фермери самі в шоці від такої наглості та брехні. «Вони сьогодні телефонують і обурюються, що вже третій рік активно допомагають військовим частинам, які знаходяться на фронті, та на території нашої області» – пише вона своїй сторінці у ФБ.

Також цей лист прокоментував на своїй офіційній сторінці директор Департаменту агропромислового розвитку Олександр Паливода.

«В мене є всі підстави вважати цей лист фальсифікацією. Я знаю достовірно, що ані Асоціація Херсонських фермерів, ані Аграрна спілка Херсонської області не писали ніяких листів Аксьонову. Що стосується наведених фактів, то хочу зазначити, що в області налічується 45 елеваторів потужністю 1,5 млн. тонн і плодоовочесховищ загальною потужністю 160 тис тонн – потреби сільгосппідприємств області ці потужності цілком задовольняють. Отже, стверджування про те, що зерно- та овочесховищ немає – не відповідає дійсності. Не відповідає дійсності також і стверджування, що жодна програма підтримки сільгоспвиробників не працює. Зараз є і працюють програми з кредитування, компенсації при купівлі техніки, є програми допомоги з тваринництва, рослинництва, багато банків мають власні спеціальні програми кредитування аграріїв на вигідних умовах. Наші фермери про ці програми знають і ми постійно ведемо роз’яснювальну роботу з цих питань.

Про те, що Херсонщина без Криму і без російської допомоги «не впорається і не виживе» – взагалі смішно чути. Три роки, як анексовано Крим. За цей час істотного зменшення площ, які відводяться в області під овочі, не відбулося. Це статистика. Мають місце коливання в районі «плюс-мінус» 200 га – це взагалі не цифра в масштабах 40 тис. га овочевих площ Херсонської області. Наші фермери з успіхом переорієнтовуються і знаходять нові ринки збуту як в Європі, так і в Азії: за митною статистикою кількість країн, в які ми експортуємо нашу сільгосппродукцію, збільшується з кожним роком.