Олексій Павленко: “Українці у всьому світі гордо заявляють про своє походження та готові підтримувати вітчизняного виробника”

ЖитаЦього місяця Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко запустив неординарний флешмоб. Урядовець попросив українців фотографувати українські товари на полицях іноземних супермаркетів і надсилати йому світлини. Результат здивував навіть самого ініціатора акції.

Українська олія в Азії та США, Артемівська сіль на Кіпрі, молочна продукція на Ближньому Сході, гречка в Австралії, солодощі в Канаді та Ізраїлі – це далеко не повний перелік наших товарів, які можна побачити в магазинах у всьому світі. Українці горді купувати саме українські товари закордоном. Олексій Павленко дивується: “Особливо вражає, коли пишуть назву міст, де виготовлена продукція і в якій країні на поличці вона представлена: сушки “Київхліб” в Сіднеї, херсонські кавуни в Латвії, гречка “Сквирська” на полицях німецьких супермаркетів, харківське печиво в Маямі (США), згущене молоко з Ічні в Єгипті.”
На своїй офіційній сторінці у соціальній мережі Facebook Міністр аграрної політики та продовольства України зазначає: “Український експорт охоплює майже усі регіони світу і в цілому – близько 190 країн.
5 вересня в соцмережах я закликав фотографувати і викладати світлини українських продуктів на полицях крамниць по всьому світу, для зручності перегляду всіх фото ставити хештег #FoodUA. Хештеги дають можливість групувати подібні повідомлення в соціальних мережах таких як Twitter, Google+, Facebook і VK.
Мета акції #FoodUA – продемонструвати потужний експортний потенціал українського агросектору і розвіяти кілька міфів. Перший міф, що наш аграрний експорт цілковито зав’язаний на країнах СНД, зокрема Росії.
Інший міф, що Україна експортує лише сировинну продукцію. Також підтвердити, що позначка «Made in Ukraine» – це знак гарантованої якості продукції, що українська продукція смачна, користується популярністю та високо цінується.
Думаю, багато хто навіть не сподівався, що дійсно українську продукцію можна придбати у великих супермаркетах та торговельних мережах багатьох країн світу. У акції представлені Європа та Азія, Північна Америка, Австралія та навіть Африка.
Флешмоб доводить – Україна експортує багато готової продукції, яку можна купити, зокрема, й у великих супермаркетах за кордоном.
Наразі маю фото українських товарів із понад 30 країн світу. Сам флешмоб #FoodUA триває майже три тижні. Люди не втомлюються поширювати нові фото, вони пишаються продукцією українського виробництва.
Багато молочної продукції постачаємо до країн Близького Сходу. Українську олію можна придбати навіть у Гані, а гречку – у Австралії, кавуни у Фінляндії, соки у Таїланді. Але найбільш резонансними стали фото артемівської солі. Як виявилося, за кордоном часто неправильно вказують її країну-експортера. Наші співвітчизники відстоюють позицію України та змушують магазини змінити позначки.

Урядовець вважає, що флешмоб показує не лише суху статистику, а й згуртованість українців, споконвічну повагу до традицій. Зокрема Міністр зазаначає: “#FoodUA – це окрема історія за кожним фото. У нашій колекції – історії небайдужості, взаємної підтримки та сімейних традицій. Часто фото вітчизняної продукції поширюють іноземці, вказуючи що їх дружина чи чоловік українського походження постійно купують лише ці товари.
Флешмоб #‎FoodUА продемонстрував хороші показники – і вони не лише статистичні. Головним є те, що українці у всьому світі гордо заявляють про своє походження та готові підтримувати вітчизняного виробника. Це мотивує український аграрний бізнес до подальшого розвитку, а команду Мінагрополітики стимулює до розширення експортної географії та товарного асортименту української продукції.”