Олексій Павленко: “Завдяки зусиллям вітчизняного АПК вдалося забезпечити продовольчу безпеку населення України”

ЖитаУ дуже складних соціальних, економічних умовах відбувалася посівна 2015 року. Про це на своїй офіційній сторінці у соціальній мережі Facebook написав Міністр аграрної політики та продовольства України.

Окрім того, Олексій Павленко назвав роботу міністерства у поточному році “аграрним АТО”. Разом з тим, за словами урядовця, попри усі складнощі, посівна завершилася успішно. Зокрема, навіть на підконтрольних Україні територіях Донецької та Луганської областей вона була завершена на 99% та 96% відповідно.

Міністр наголосив: “На початок грудня 2015 року зібрали урожай зернових та зернобобових майже 61 млн тонн. При внутрішньому споживанні у 24 млн тонн, нам вдасться гарантувати не лише продовольчу безпеку, але і хороший потенціал для експорту, що означає додаткові валютні надходження до державного бюджету України. І такі показники у нас не лише по зернових, але і по іншій продовольчій продукції.

Також Олексій Павленко нагадав, що Україна – лідер у рейтингах світових експортерів: №1 – олії соняшникової, №3 – кукурудзи, №4 – ячменю, №6 – пшениці, №7 – сої, №8 – курятини.
“У 2014/2015 маркетинговому році вдалося досягти рекордного експорту зернових за роки Незалежності – майже 35 млн тонн. За останніми даними Міністерства сільського господарства США (USDA), Україна увійшла до трійки світових експортерів зернових після США та ЄС,” – зауважив Міністр.

За словами урядовця, важливим кроком в забезпеченні продовольчої безпеки стало підписання Меморандуму про взаєморозуміння з зернотрейдерами, мета якого – забезпечення прогнозованості зернового ринку, насамперед з точки зору експорту та гарантування продовольчої безпеки.

Щодо питань експорту Олексій Павленко розповів: “Цього року протягом 11 місяців загальний наш експорт склав більше 13 мільярдів доларів США, що означає, що ми забезпечили фінансову безпеку країни. У нас є рекордні цифри по експорту: перше – 34,8 млн. тонн зернових, друге – рекордні цифри в історії України по позитивних валютних надходженнях саме від аграрної сфери, за 10 місяців це 8,8 млрд. дол. США.