Олена Михайлова: «Головним напрямком діяльності депутата вважаю роботу з громадянами»

Олена Михайлова: «Головним напрямком діяльності депутата вважаю роботу з громадянами»

Принцип депутатської діяльності депутата Олени Михайлової завжди ґрунтувався на засадах доступності, уважності до мешканців міста і, звичайно, намаганні допомогти людям у вирішенні їхніх проблем. Звичайно, спектр людських проблем надто широкий. І втручатися депутату Михайловій доводиться не тільки у нетрі комунальних питань, а й реагувати на скарги громадян щодо неналежного утримування собак, на розміщення автомийок в тому чи іншому районі міста, і навіть, якби це пафосно не звучало, на «осередки» наркозбуту.

Для вирішення своїх негараздів до неї як депутата звертаються мешканці не тільки Нової Каховки, а й Таврійська, Дніпрян. Одночасно з вирішенням проблем мешканців на округах депутат Михайлова працює з громадянами, які приходять до неї на прийом. Вже дев’ять років поспіль у приміщенні міської ради ветеранів (вул.Дружби,13, щосереди з 11:00 до 15:00) працює її громадська приймальня. Минулого року сюди з різними проблемами звернулися 297 мешканців міста. Загалом опрацьовано 308 питань, і найчастіше відвідувачі скаржилися на дії посадових осіб державних установ, організацій, підприємств, органів місцевого самоврядування, а саме: ОСББ, ЖБК – 28, УПСЗН – 23, виконком – 18, МВС поліція – 17, ТОВ «Херсонрегіонгаз» – 9, Пенсійний Фонд – 5, КП «ЖЕУ» – 4, КП «Екосервіс» – 4 тощо. З питань цивільно-правових відносин звернулися 60 громадян, а також надійшли письмові звернення. Зокрема щодо надання характеристики на особу та на порушення громадського порядку громадянами (пр.Перемоги, 21); поновлення системи та встановлення графіку поливу (колективне звернення мешканців будинків пр.Перемоги, 25 і 33); оформлення одним з банків міста кредиту на недієздатну особу.

Окремо депутат О.Михайлова наголошує на скаргах від новокаховчан на ТОВ «Херсонрегіонгаз», пов’язаних з незаконним донарахуванням сплати за газ за 2015-2016р.р., та на управління праці та соцзахисту населення у зв’язку з відмовою у нарахуванні субсидії на літній і опалювальний період 2018-2019р.р. Також суттєвими є нарікання на дії деяких голів та правлінь ОСББ і ЖБК, які діяли з порушенням вимог чинного законодавства.

Протягом 2018 року нею складено 116 актів депутата. Найчастіше – про особу, що не проживає/проживає у помешканні. Такий документ надавав право громадянам на призначення субсидії.

Щодо депутатських звернень, то таких направлено 37, з них 18 по округах №10, №11, інші стосувалися загальних питань. У їхньому списку інвентаризація та включення футбольного поля до титульного списку у 2019р., благоустрій внутрішньодворових проїздів, виділення коштів з міського бюджету для виготовлення проектів встановлення побудинкових приладів обліку води, проведення перерахунків послуг з вивозу ТПВ КП «Екосервіс», облаштування тротуару біля вул.Букіна, 4, поточного ремонту дороги на дачі «Дружба», порушення паспортного режиму в гуртожитку та інші.

Результатом втручання депутата Михайлової в конкретну ситуацію є питання, які вирішені на користь мешканців. Звичайно, це відбулося після направлення до відповідної інстанції депутатського звернення.

Стосовно участі в роботі сесій міської ради, то депутат Михайлова відвідала 12 з 14 проведених. Входить до складу постійної комісії міської ради з питань планування, бюджету та фінансів, а також до постійних комісій виконавчого комітету: з земельних питань, з реалізації житлових прав мешканців гуртожитків, з призначення управителя багатоквартирного будинку.

В складі депутатського корпусу Олена Олександрівна входить до жіночої групи з 5 депутаток. За їхньої підтримки 6 червня 2018р. на 48-й сесії міської ради прийнято рішення за №1400 «Про звернення до Верховної ради України щодо гендерної рівноваги у виборчому законодавстві».

2018 рік став насиченим  для Олени Олександрівни в  плані навчання в Інституті  політичної освіти (ІПО), яке проходило  в чотири етапи. Увагою депутатів  були охоплені такі важливі  сфери життєдіяльності громад, як  тарифи на газ і електроенергію, нові форми взаємовідносин між споживачами та постачальниками компослуг; управління багатоповерховими житловими будинками. Стосовно організації роботи місцевої ради, то в ІПО вивчалися механізми запобігання та подолання конфліктів у громадсько-політичній діяльності, антикорупційні обмеження в діяльності депутата, звітність депутата перед громадою. Також акцентувалася увага народних обранців на управлінні земельними ресурсами, комунальною інфраструктурою в процесі децентралізації тощо.

Впродовж 2018 року Олена Михайлова виконувала повноваження присяжного засідателя Новокаховського міського суду Херсонської області.

Знаючи про невгамовність Олени Олександрівни, не можна не відзначити, що вона разом зі своїми помічниками В.Микитюком, О.Малишенко, І.Лецькою, Л.Баскаковою беруть участь у всіх міських заходах. По-особливому смачними були їхні млинці, якими вони частували усіх охочих на святі Масляної. Такими ж щирими стали травневі привітання учасників бойових дій Другої світової війни, що відбувалися в рамках святкування Дня Перемоги. День міста, свято Незалежності України і навіть обласна спортивна спартакіада не обійшлася без участі депутата Михайлової. Не зупиняючись в своїй діяльності ні дня, вона й далі працює з мешканцями міста і свої зусилля спрямовує на побудову діалогу без недомовленості.