Опитування: вступ до НАТО підтримує все більше українців

НАТОУ разі проведення референдуму щодо вступу України до НАТО відносна більшість – 44% українців – проголосували б “за”. Про це свідчать дані опитування Центру економічних і політичних досліджень імені Олександра Разумкова.

Зокрема, у результатах опитування йдеться: “Якщо б відбувся референдум про вступ України до НАТО, то “за” проголосували б відносна більшість – 44%, проти – 26%. Не брали б участі в референдумі та не визначилися загалом 31% опитаних.”

Також зазначається, що у 2007 році за вступ до НАТО готові були проголосувати лише 19% респондентів, проти – 54%. Не брали б участі в референдумі та не визначилися загалом 27% опитаних.

Дослідники твердять, що у питанні підтримки вступу до НАТО в період 2014-2015 років було досягнуто перелому: ідея вступу вперше за часи незалежності України здобула підтримку відносної більшості громадян і більшості тих, хто взяв би участь в уявному референдумі. Водночас, у ставленні до цього питання, на відміну від ставлення до вступу до ЄС, ще не досягнуто переваги позитивного ставлення над негативним у всіх регіонах.