Організації та функціонування інклюзивно-ресурсних центрів освіти

Одним з приорітетних завдань в освіті, на сьогодні, є забезпечення дітей з особливими освітніми потребами  безперешкодним доступом до навчальних  та корекційних послуг. З цією метою в Україні створюються інклюзивно-ресурсні центри, які покликані  надати відповідну логопедичну, дефектологічну, психолого-педагогічну, медичну  допомогу  дітям дошкільного та шкільного віку.

В Департаменті освіти, науки та молоді Херсонської обласної державної адміністрації проходить низка семінарів щодо організації  роботи по створенню інклюзивно-ресурсних центрів, на яких ведеться роз’яснювальна робота щодо їх створення і функціонування.

Як повідомила завідувач міської психолого-медико-педагогічної консультації Марина Скрипнікова, на семінарі, що відбувся днями, начальник відділу інклюзивного навчання Департаменту освіти, науки та молоді  Тетяна Левченко в своїй презентації детально зупинилася на питаннях фінансування Центрів, забезпеченням відповідними штатними одиницями, були висвітлені останні зміни до законодавчої бази щодо організації та функціонування центрів в містах, районах та ОТГ.