Оркестр та солісти Херсонського театру ім. Куліша представили учням Нової Каховки концертну програму

1

18 травня учні загальноосвітніх шкіл міста Нової Каховки залучилися до акції «Майстри мистецтв – трудящим Херсонщини!” Акція покликана об’єднати тих, хто серцем і душею вболіває за свою Батьківщину, пишається та поважає багаті українські традиції українського народу, прославляє безцінні культурні надбання на теренах нашої країни та далеко за її межами.

Так, цього ж дня в затишній актовій залі загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 (директор Зуйко О.М.) відбулася захоплююча концертна програма «Україна – це ми!» (режисер С.В. Новачук) за участі оркестру Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру імені М. Куліша та солістів театру. Тематика концертної програми була об’єднана ідеєю звеличення рідної країни, прославлення її звитяжного і працелюбного народу. Сценічною майстерністю та акторськими здібностями підкорили серця юних глядачів солісти Таїсія Новачук, Наталя Вишневська, Максим Савчук та Ігор Кисельов. Це було справжнє свято – свято мистецтва, краси, молодості.  Цікаво укладена програма, переткана актуальним речитативом ведучих Ольги Бойцової та Дениса Шафаловіча, наповнена виступами вокалістів-солістів, скрипалів, оркестрантів, теплі щирі слова змушували зал вибухати бурхливими оплесками. На ліричний лад налаштував вже початок концерту, де з вуст ведучих пролунали  слова: «Ім’я тобі, Україна… Живи, Україно, живи!».

4

Від імені України прозвучали пісні «Моя Україна» та «Лише у нас на Україні» у виконанні солістів Новачук Т. та Кисельова І. Надзвичайно ніжно та зворушливо прозвучали пісні «Пісня про матір» та «Два кольори». Вишивані сорочки, крайки, оздоблені плахти і українські костюми солістів театру підсилювали національний колорит пісень «Чом ти не прийшов», «Била мене мати», «Місяць на небі», «Тече вода», у яких звучали ностальгійно-інтимні мотиви, що знаходять відгомін у молодих серцях.

3

Затамувавши подих та стримуючи сльози – саме так усі присутні в залі слухали пісню «Балада про мальви» у виконанні Таїсії Новачук та оркестру. Та стримати сліз не вдалося глядачеві під час виконання пісні «Повертайся живим». Стоячи, з надією на мир та процвітання рідної країни, з думками про щасливе майбутнє дітей, кожен з присутніх у залі вголос чи про себе підспівували солістам Кисельову І. та Буренко Н. Оркестр ХОАМДТ імені М.Куліша  під керівництвом диригента Артема Філенко жваво та бадьоро зіграв музичні композиції «Місяць на небі» та «Кан-кан» і підняв запальний настрій у глядачів. Минуле поєдналось із сучасним, класика з модерном. Зі сцени прозвучали сучасні пісні «А я на небі», «Обійми мене», «Водограй» та інші. Шквал бурхливих оплесків, гучні овації отримали на свою адресу солісти, які емоційно та піднесено виконали попурі українських пісень та  не залишили  байдужим жодного глядача в залі.

«Єднайся рідна Україна!
Єднайся Північ, Південь, Захід, Схід!
Єднаймось, браття-українці!
Поки живий вкраїнський рід!…»

– таким словами завершили свою концертну програму ведучі.

2

І на завершення концерту піднесено та урочисто  прозвучали пісні «Моє ім’я – Україна» та «Не стидайся, то твоя земля» у виконанні солістів Новачук Т., Вишневської Н., Савчука М., Кисельова І. Прозвучали останні музичні акорди, але оплески глядачів не замовкали ще довго. Задоволенню присутніх та вболівальників не було меж. І це не дивно, адже відбулася зустріч з прекрасним. По закінченню концерту учні мали змогу сфотографуватися з акторами, взяти автографи та подякувати за гарний виступ.

  Приємно зазначити, що всіх учасників святкової програми об’єднувало почуття патріотизму та любові до рідної України.