Основні новації у проекті Закону про військові пенсії від пана Реви

Як кажуть, скільки не ховай, а швайки у міхурі все ж не сховаєш… 

Громадськості стали відомі основні положення проекту Закону  “Про внесення змін до Закону України про пенсійне забезпечення військовослужбовців та іншизх осіб”, які опрацювали у відомстві пана Реви та які готуються для подання до Верховної Ради України на початку лютого. Навколо цього законопроекту, хоча він ще й досі ніде офіційно не оприлюднений, вже не перший місяць точаться жортскі баталії. 

Чому це так, дивиться самі.

Головні моменти “новацій” від пана Реви до Закону України ” “Про внесення змін до деяких Законів України щодо перерахункук пенсій осіб, що звільнилися з військової служби та деяких інших осіб”:

  1. Пенсійний вік (мінімальний) отримання права на пенсію збережено на рівні 45 років при наявності 25 років страхового стажу, з яких повинно бути не менше 12,5 років військової служби.
  2. Розрахунок коефіціенту страхового стажу здійснюється за загальнодержавним законом про пенсії. Але строк служби у ЗСУ, МВС та інших силових структурах враховується з коефіцієнтом 2,5 (тобто 1 рік за 2,5 роки).
  3. Коефіціент зарбітної плати для нарахування пенсії також здійснюється на кшталт цивільного закону про пенсійне забезпечення за відомостями персоніфікації ПФУ сплати страхових внесків за кожного військовослужбовця.
  4. Максимальний розмір пенсії (без участі у бойових діях або Чорнобилі) не може перевищувати 70% від розміру грошового забезпечення по посаді, з якої військовий йде на пенсію, та не більше 10 розмірів прожиткового мінімуму для громадян, що втратили працездатність.
  5. Розрахунок розміру пенсії здіійснюється по формулі: 25 років страхового стажу – 50% від розміру грошового утримання по останній перед виходом на пенсію посаді. Кожен наступний рік служби вартує 1%  від цього розміру. Тобто, щоб набрати 70% треба всього відслужити 45 років!
  6. У якості винятку, по бажанню пенсіонерів (які вже є на пенсії та які у цей період підуть на пенсію) до 1 січня 2021 року розрахунок розміру пенсії проводиться по нині діючому законодавству (20 років – 50%, кожен наступний – 3%, але не більше 70%). За цим же порядком визначається розмір грошового забезпечення, який є базовим для розрахунку пенсії за состанні 24 місяці служби, чи за 24 місяці на вибір пенсіонера за період служби.
  7. Перерахунок пенсій відокремлено від зміни розміру грошового утримання діючих військовослужбовців на відповідних посадах, а прив’язано до зміни розміру мінімального прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб, який буде уперше проведено  з 1 січня 2020 року.
  8. У зв’язку з нестачею коштів, перерахунок буде проведено у три етапи:  до 31 грудня 2018 року пенсіонери будуть отримувати 50% від розміру пенсії, яка перерахована за новими розмірами; до 31 грудня 2019 року – 75%   від розміру пенсії, яка перерахована за новими розмірами; з 1 січня 2020 року – 100% від розміру пенсії, яка перерахована за новими розмірами у відповідності до зміненого з 1 січня 2020 року розміру прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб, що буде діяти у 2020 році.

А чи ці зміни до вподоби діючим пенсіонерам Збройних Сил та військовослужбовцям, які зараз служать у ЗС України та думають про військову пенсію, нехай скажуть вони самі…

На мітінгах, у пікетах, на майдані, а може і на барикадах…

Віктор Васильєв, капітан 1 рангу у відставці ВМС України