Вартість антрациту для ТЕС: Замість “Роттердам +” буде “Вашингтон +”

Як приємно знати, що ми усі разом з Вами (Ви і я) дотуємо американську вуглевидобувну промисловість.

Це значить, що США надалі в глибокій кризі, а от ми піднімаємося з колін та можемо дозволити собі переплатити по 10-13 доларів на кожну тону чорного золота.

“Центренерго” уклало угоду з американською компанією “XCoal” на купівлю вугілля по 113 доларів, а от ціна вугілля з Південно-Африканської Республіки для ахметівського ДТЕК становила близько 100 доларів за тонну.

Контракт на 700 тисяч тонн вугілля антрацитної групи до кінця 2017 року, тобто хтось собі заробить чистими 7 мільйонів доларів США.

В компанії Xcoal відзначили, що постачання енергетичного вугілля в Україну підтримає і створить сотні робочих місць для шахтарів Пенсільванії.

Шахтарі українського Західного Донбасу, Волині, Сокальщини та Червонограду нікого не цікавлять, еге ж?

Була формула “Роттердам плюс” – буде формула “Вашингтон плюс”.

Джерело: сторінка у фейсбуці Юрія МИХАЛЬЧИШИНА

Особиста думка: Антрацит з ОДРЛО куплявся до введення блокади за $50-60. Саме ці ціни і були враховані у тарифах на електроенергію. Нагадаю, що з 1 березня 2017 року (коли відбулося п’яте, і останнє, як нас завіряв Кабмін, підвищення тарифів на електрику) квт/год. коштує 90 коп. при споживанні до 100 квт. та 1.68 грн. при більш ніж 100 квт/год. на місяць.

Але якщо вартість вугілля, з якого на ТЕС виробляється електроенергія, гаряча вода та тепло для міст України, виросте більш ніж удвічі, то чи не приведе це до подорожчання десь до 3 грн. вартості тогож кіловату? Про вартість гарячої води та тепла теж не треба забувати. Бо закони економіки навіть в Україні все ж діють. Бо ніхто собі у збиток в цій країні продавати свою продукцію вже не буде…

І скільки тоді буде для пересічного українця коштувати вугілля для всіх тих твердопаливних котлів, за перехід на які так воліють Кабмін та профільне міністерство?

Віктор Васильєв