Особливі умови призначення пенсії по інвалідності

Картинка для ПФ

За інформацією управління Пенсійного фонду в Новій Каховці, існують умови, за яких пенсія по інвалідності може бути встановлена в розмірі пенсії за віком. Згідно з ч. 2 ст. 33 Закону непрацюючі інваліди ІІ групи за їхнім вибором мають право на призначення пенсії по інвалідності в розмірі пенсії за віком, обчисленої відповідно до ст. ст. 27 і 28 Закону, за наявності такого страхового стажу:
– у жінок – 20 років, а у чоловіків – 25 років, якщо їм уперше встановлено інвалідність у віці до 46 років включно;
– у жінок – 21 рік, у чоловіків – 26 років, якщо їм уперше встановлено інвалідність у віці до 48 років включно;
– у жінок – 22 роки, у чоловіків – 27 років, якщо їм уперше встановлено інвалідність у віці до 50 років включно;
– у жінок – 23 роки, а у чоловіків – 28 років якщо їм уперше встановлено інвалідність у віці до 53 років включно;
– у жінок – 24 роки, а у чоловіків – 29 років якщо їм уперше встановлено інвалідність у віці до 56 років включно;
– у жінок – 25 років, а у чоловіків – 30 років якщо їм уперше встановлено інвалідність у віці до 59 років включно.
Непрацюючі інваліди ІІ групи, визнані інвалідами після досягнення пенсійного віку, передбаченого ст. 26 Закону, та інваліди ІІІ групи за їхнім вибором мають право на призначення пенсії по інвалідності в розмірі пенсії за віком, обчисленої відповідно до ст. ст. 27 і 28 Закону, за наявності страхового стажу, зазначеного для чоловіків, – 35 років, а для жінок – 30 років.
Визначення розміру пенсії
Згідно з ч. 1 ст. 33 Закону, пенсія по інвалідності, залежно від групи інвалідності, призначається у таких розмірах: інвалідам І групи – 100% пенсії за віком; ІІ групи – 90% пенсії за віком; ІІІ групи – 50% пенсії за віком, обчисленої відповідно до ст. ст. 27 і 28 Закону.
При цьому, до страхового стажу для обчислення розміру пенсії за віком, з якого обчислюється розмір пенсії по інвалідності, крім наявного страхового стажу, зараховується також на загальних підставах період з дня встановлення інвалідності до досягнення особою пенсійного віку.
Продовження та припинення пенсійних виплат, або зміни розміру пенсії
Законом встановлено, що у разі зміни групи інвалідності пенсія в новому розмірі виплачується з дня зміни групи інвалідності.
Якщо особа визнана інвалідом нижчої групи, пенсія виплачується за попередньою групою до кінця місяця, у якому змінено групу інвалідності.
У разі визнання особи, яка пройшла повторний огляд, здоровою пенсія виплачується до кінця місяця, по який встановлено інвалідність.
Якщо особа не з’явилася в органи медико-соціальної експертизи на повторний огляд у визначений для цього строк, виплата пенсії по інвалідності зупиняється з першого числа місяця, наступного за місяцем, у якому вона мала з’явитися на повторний огляд.
Якщо строк повторного огляду медико-соціальної експертизи інвалідом пропущено через поважні причини або якщо визнано його знову інвалідом, виплата пенсії по інвалідності відновлюється з дня, з якого припинено виплату, до дня повторного огляду, але не більш ніж за три роки, якщо орган медико-соціальної експертизи визнає її за цей період інвалідом. Якщо ж під час повторного огляду інваліда переведено на іншу групу інвалідності (вищу або нижчу), пенсія за зазначений період виплачується за попередньою групою інвалідності.
Якщо виплату пенсії по інвалідності було припинено у зв’язку з відновленням здоров’я або якщо він не отримував пенсії через нез’явлення на повторний огляд без поважних причин, то у разі наступного визнання його інвалідом виплата раніше призначеної пенсії поновлюється з дня встановлення інвалідності знову, за умови, що після припинення виплати пенсії минуло не більше п’яти років. Якщо минуло більше п’яти років, пенсія призначається знову на загальних підставах.
Органи медико-соціальної експертизи зобов’язані повідомити територіальні органи Пенсійного фонду в порядку, встановленому законодавством, про результати повторного огляду осіб, яким призначено пенсію по інвалідності, та про нез’явлення цих осіб на зазначений огляд.