Особливості призначення житлової субсидії з травня

– Як буде призначатися субсидія з 1 травня 2020 року?

– Усім домогосподарствам, які отримували житлову субсидію в опалювальному періоді 2019-2020рр. (навіть в одному місяці!), розрахунок субсидії на наступний період буде проведено без звернення громадян.

Домогосподарствам, яким субсидія раніше була призначена за рішенням комісії на фактично проживаючих, внутрішньо переміщеним особам та на орендоване житло не потрібно звертатись з новою заявою.

Але не слід забувати, що громадянин, якому призначено житлову субсидію, зобов’язаний впродовж 30 календарних днів повідомити про зміну соціального статусу як членів домогосподарств, так і членів їх сімей, зміну у складі зареєстрованих осіб в житловому приміщенні, сімейного стану та інші зміни, які впливають на право або розмір субсидії. Також необхідно повідомляти про наявність транспортного засобу, що підлягає державній реєстрації і з дати випуску якого минуло менше п’яти років (крім мопеда та причепа), у разі придбання або набуття права власності в інший законний спосіб житлового приміщення, транспортного засобу, земельної ділянки оплати послуг на суму, що перевищує 50 тисяч гривень.

У разі зміни складу зареєстрованих осіб або членів сім’ї необхідно надати нові заяву та декларацію!

Тому, щоб не довелося повертати незаконно отриману допомогу, своєчасно повідомляйте про вищевказані обставини.

– Чи впливає наявність заборгованості за житлово-комунальні послуги на призначення житлової субсидії з травня 2020р.?

– Основною вимогою для призначення житлової субсидії залишається своєчасна оплата за використані житлово-комунальні послуги.

Якщо у отримувача субсидії є прострочена заборгованість по оплаті строком більше трьох місяців, то з травня 2020 року субсидія не призначається і термін її дії на наступний період не продовжується. Можлива лише заборгованість, яка не перевищує 340 грн. сукупно за всі житлово-комунальні послуги. Також не випливає на право призначення субсидії заборгованість, яка виникла з причини того, що управитель, об’єднання, виконавець комунальних послуг не уклали договору з АТ «Ощадбанк» для перерахування сум житлових субсидій у грошовій безготівковій формі.

У разі наявності такої заборгованості законодавством передбачена можливість протягом двох місяців погасити борги або укласти договір реструктуризації і отримати субсидію з початку неопалювального сезону. Але призначення житлової субсидії у такому випадку буде проведено тільки в безготівковій формі

– Які соціальні нормативи будуть застосовуватися при наданні житлової субсидії з 1 травня 2020 року?

– На період карантину розрахунок житлової субсидії проводиться з урахуванням збільшених на 50 відсотків соціальних нормативів, в межах яких надається субсидія на оплату житлово-комунальних послуг, а саме для холодного водопостачання, водовідведення, газопостачання на приготування їжі і підігрів води, електропостачання, незалежно від кількості днів карантину на місяць.

– Чи можуть отримати субсидію ті, хто втратили роботу в період карантину?

– Громадянам, які втратили роботу в період карантину, відповідно до п.1 ч.1 ст.40 КЗпПУ, і зареєструвалися в службі зайнятості як безробітні, житлова субсидія може бути призначена на підставі інформації центру зайнятості про перебування таких громадян на обліку.

При цьому в розрахунку субсидії враховується розмір призначеної допомоги по безробіттю без урахування сум отриманої раніше зарплати.

– Як можна надати заяву та декларацію для призначення субсидії в період карантину?

– Заява та декларація може бути направлена на адресу управління праці та соціального захисту населення Новокаховської міської ради поштою (вул.Історична, 18, м.Нова Каховка, 74900) або в електронній формі через офіційний веб-сайт Мінсоцполітики з накладенням кваліфікованого електронного підпису.

У разі виникнення питань щодо призначення субсидій, будь ласка, звертайтеся за телефоном (05549) 5-48-55.

Управління праці та соціального захисту