Освіта, медицина, інфраструктура й безпека мешканців Херсонщини – пріоритети в процесі децентралізації

30 червня, заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе провів відео-нараду в режимі online з представниками обласних державних адміністрацій, повідмоляє прес-служба ХОДА.

В ході наради були обговорені питання розподілу залишків коштів Державного фонду регіонального розвитку в окремих областях, стану реалізації у 2017 році проектів зі створення у школах України нового освітнього простору, узгодження ескізів оформлення фасадів та внутрішнього дизайну шкіл згідно з Концепцією нового освітнього простору, стану опрацювання питань створення у 2017 році сучасних центрів надання адміністративних послуг та амбулаторій, стану підготовки переліку проектів, які можуть реалізуватися за рахунок коштів субвенції з державного бюджету місцевими бюджетами на формування структури ОТГ. Також було обговорено нагальні питання щодо створення умов для безперешкодного доступу осіб з інвалідністю до будівель і споруд.

Він розповів, що вже найближчим часом в державному  бюджеті буде передбачено виділення субвенції у розмірі 250 млн грн на створення спортивних майданчиків в опорних школах громад, а наразі Міністерство активно займається питанням затвердження нової цільової субвенції, яка стане суттєвою додатковою допомогою для новоутворених ОТГ.

Саме тому Лев Парцхаладзе наполіг на найшвидшому визначенні проектів, які області планують реалізувати на місцях. Всі вони будуть розглянуті Мінрегіонбудом вже до кінця жовтня поточного року.

В.о. першого заступника голови ХОДА Дмитро Бутрій, звітуючи щодо ходу роботи на Херсонщині, поінформував:

«Сьогодні є 14 шкіл, які підпадають під реалізацію Концепції створення нового освітнього простору. В області активно працює 22 центри надання адміністративних послуг, з яких 18 знаходиться у районах і 4 – у містах. За рахунок коштів ДФРР у місті Нова Каховка будується регіональний центр, який буде обслуговувати абсолютно всіх мешканців Херсонщини. Також центри створюються завдяки співпраці з різними міжнародними програмами в Україні, такими як U-LEAD».

Ведучи мову про створення центрів безпеки громадян, Дмитро Бутрій зазначив, що наразі розроблені проекти їх утворення в об’єднаних територіальних громадах Херсонщини. Він наголосив, що робота з реалізації зазначених напрямків в області проводиться активно й відповідно до реалізації державної політики України.