Освітянам про головне

 В останні дні жовтня в Херсонському обласному центрі перепідготовки  та підвищення кваліфікації  працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій при Херсонській обласній адміністрації відбувся триденний семінар для спеціалістів відділів (управлінь) освіти райдержадміністрацій, міськвиконкомів.

Як розповіла Марина Скрипнікова, спеціаліст відділу освіти Новокаховської міської ради, програма семінару була насиченою, а питання, що розглядалися – актуальними, враховуючи прийняття нового Закону «Про освіту».

Начальник обласного управління освіти, науки та молоді Євген Криницький

виступив з доповіддю «Імплементація виконання Закону України «Про освіту», докладно зупинився на змінах, що відбулися. В процесі обговорення висвітлив нагальні питання виконання Постанови Кабінету Міністрів України № 545 від 12.07.2017року щодо створення інклюзивно-ресурсних центрів для охоплення відповідною допомогою дітей з особливостями психо-фізичного розвитку, наголосив на питанні розширення мережі інклюзивних класів в загальноосвітніх закладах, створення матеріально-технічної бази освітніх закладів тощо.

Про зміну функцій управління закладами освіти в умовах впровадження Закону  «Про освіту»  доповіла Ніна Левенець, заступник начальника управління,  начальник відділу дошкільної, загальної середньої освіти та інспекції навчальних закладів управління освіти, науки та молоді, обласної державної адміністрації. Серед інших важливих питань, які розглянули присутні:

-пріоритети Стратегії сталого розвитку України: “Стратегія – 2020”.  Середньостроковий план дій Уряду;

-стратегічне управління  людськими ресурсами. Інноваційні методи управління відповідно до європейських практик. Розвиток людського капіталу;

– тайм-менеджмент працівника органу виконавчої влади;

–  технологія прийняття управлінських рішень.

–  пріоритети державної політики України у сфері протидії корупції у 2017 році. Нове  в антикорупційному законодавстві та ін.

Три дні конструктивного діалогу дали освітянам можливість дізнатись про чималу кількість новацій, які тепер їм належить застосовувати на практиці.