Освітяни Нової Каховки ділились своїм досвідом під час обласної наради керівників ДНЗ

10 серпня у Херсоні відбулась обласна нарада завідувачів дошкільних навчальних закладів, яка останніми роками передує обласній серпневій конференції працівників освіти, й ставить за мету визначення пріоритетних  завдань на новий навчальний рік, підняття престижності працівників сфери дошкільної освіти, об’єднання потенціалу дошкільної освіти  всіх районів і міст Херсонщини.      

Нову Каховку  представляли керівники дошкільних навчальних закладів, вихователі-методисти, досвідчені вихователі й спеціаліст відділу освіти Марина Скрипнікова.

Вона розповіла нашому виданню про змістовні питання, що заслуховувались на нараді, та виступи представників районів і міст Херсонської області, які супроводжувались яскравими презентаціями.

Основними питаннями, що розглядались були:

  1. Визначення пріоритетів діяльності ДНЗ.
  2. Українізація дошкільних навчальних закладів.
  3. Впровадження інклюзивної освіти в навчально-виховний процес дошкільних закладів.
  4. Дотримання санітарно-гігієнічних вимог.

-Визначаючи основні напрямки діяльності дошкільних навчальних закладів в новому навчальному році, спеціалістом обласного управління освіти, науки та молоді з дошкільної освіти Ткаченко В.Л., був зроблений розгорнутий моніторинг використання основних та парціальних програм, надання додаткових освітніх послуг, статистичних даних щодо охоплення дошкільною освітою,  чисельність черги до ДНЗ тощо, – розповіла Марина Анастасівна. –  Начальник обласного управління освіти, науки та молоді Євген Криницький висвітлив стан  переходу на українську мову дошкільних закладів освіти області. Наше місто не залишилось осторонь, досвідом  з цього питання поділилась Світлана Димаєва, вихователь-методист я/с № 9 «Оленка».

Зацікавлення викликала доповідь методиста КВНЗ Херсонської Академії неперервної освіти Юдіної О.В. щодо впровадження інклюзивної підходу в дошкільних навчальних закладах та відкриття інклюзивних груп, в яких виховуватимуться діти з особливими освітніми потребами.

Питання дотримання санітарно-гігієнічних норм залишається нагальним, подекуди в районах відбувалися спалахи сальмонельозу та отруєння, тому воно потребує першочергового виконання.

Крім цього, були підняті питання розширення мережі дошкільних навчальних закладів, курсової підготовки, батьківських благодійних внесків, медичних оглядів та відбулось нагородження кращих працівників.

Відділ освіти Новокаховської міської ради щиро вдячний приватному підприємцю Віталію Перетятьку за надання автобусу для перевезення делегації  представників дошкільних навчальних закладів та можливість освітян міста взяти участь в обласній нараді й презентувати власний досвід.