ОТГ Херсонщини обмінюються успішним досвідом та планують співпрацю

10 серпня, за організаційної підтримки ГО «Агенція регіонального розвитку Таврійського об’єднання територіальних громад (керівник Павло Ярмій), відбулась спільна навчально-екскурсійна поїздка представників громади Асканії-Нової, Тавричанської та Присиваської громад.

Загальна кількість учасників заходу – 38 осіб, серед яких голови трьох ОТГ: Юрій Гречка, Віталій Свінціцький, Сергій Кліщевський, провідний спеціаліст управління економічного розвитку та цивільного захисту Каховської РДА Ірина Павловська, представники місцевого самоврядування і бізнесу, закладів освіти і культури, науковці та активні громадяни територіальних громад.

Програма заходів головним чином була спрямована на налагодження партнерських зв’язків між громадами та обміну досвідом найбільш успішних практик самоврядування, ознайомлення з наявним туристичним та інвестиційним потенціалом у громадах для формування туристичного кластеру і реалізацію спільного туристичного проекту «Соляна дорога», створення спільної установи «Агенція місцевого розвитку» для виконання проектів громад затверджених у Стратегіях розвитку і залучення інвестицій у сільські території.

Стартувала екскурсія на території унікального парку Тавричанської громади, різноманіття рослин якого вразило навіть представників ботанічного саду. Далі відбулось знайомство з діяльністю ДП ДГ «Асканійське» (керівник Віктор Найдьонов), де успішно працюють ліцензовані племінні заводи з вирощування та продажу великої рогатої худоби, учасники зустрічі мали змогу відвідати ферму з утримання ВРХ зебувидного виду та коней.

Продовжили у затишному конференц-залі асканійської громади, в якому відбулась презентація концепції спільного туристичного проекту громад «Соляна дорога» та були розглянуті перспективи і переваги створення «Агенції місцевого розвитку». Учасники «круглого столу» одностайно визнали важливість розвитку партнерських відносин між громадами, схвалили пропозиції ініціативної групи та визначили подальші кроки спільної роботи для сталого розвитку власних територій.

Згодом відбулись еколого-просвітницькі екскурсії по дендрологічному парку і зоопарку, в ході яких учасники напрацьовували стратегічні напрями розвитку туризму і створення додаткових атракцій на території громад, варіанти залучення бізнесу та спільні заходи промоцій туристичної привабливості.

Фінальні заходи обмінної поїздки проходили на території Присиваської громади – презентації проектів, реалізованих за підтримки міжнародних партнерів, ознайомлення з роботою ресурсного центру громади, відвідування унікального інтерактивного музею історії у селі Григорівка, де зібрані артефакти від ери неоліту до ХХ століття.

Родзинкою спільної навчально-екскурсійної поїздки стало відвідування Лемурійського озера в одній із бухт затоки Сиваш, яке не тільки вражає красою, а й має цілющі властивості, про які вже знають у всій країні. Саме там учасники підвели підсумки роботи за насичений емоціями і враженнями день, домовились про формування складу комісії для підготовки проектів  угод про співробітництво територіальних громад.