Отримані фіскальні чеки – гарантія наповнення місцевих бюджетів

     Однією з важливих змін, спрямованих на підвищення фінансової спроможності місцевих рад, стало впровадження акцизного податку з реалізації через роздрібну торгівельну мережу підакцизних товарів.

     Акцизний податок набирає все більшої ваги в наповненні місцевих бюджетів. Впродовж 11 місяців сплачено майже 37,3 млн. грн. податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, в т.ч. у листопаді – 3,7 млн. гривень, що становить більше 17,2%   надходжень до загального фонду місцевого бюджету.

Платниками цього податку є суб’єкти роздрібної торгівлі, тобто підприємства та приватні підприємці, які реалізують безпосередньо кінцевому споживачу пиво, алкогольні напої, тютюнові вироби, тютюн та промислові замінники тютюну, нафтопродукти, скраплений газ, паливо альтернативне.

Купуючи підакцизні товари, особливу увагу треба звертати на правильність відображення у розрахункових документах акцизного податку, який повинен позначатися у фіскальному чеку як окрема податкова група.

Суб’єкти господарювання роздрібної торгівлі, які здійснюють реалізацію підакцизних товарів, щомісячно сплачують акцизний податок до міського чи сільських бюджетів за місцем розташування пункту продажу таких товарів. Отримуючи фіскальні чеки, ми таким чином стаємо важливою ланкою економічного кругообігу, адже це означає, що сплачені нами податки, які закладені у вартості купленої продукції, не залишаться у кишенях власників, а будуть перераховані до бюджету. А за бюджетні кошти утримується освіта та медицина, забезпечуються соціальні та пенсійні виплати,фінансується будівництво тощо.

Новокаховська ОДПІ нагадує, що при заправці пальним чи при купівлі алкогольних напоїв або тютюнових виробів, продавець повинен видати товарний чек. Кожен не одержаний при купівлі товару чек – це недоотримані міським бюджетом гроші на розвиток нашого регіону.

Новокаховська ОДПІ звертається до громадян міста: У разі, якщо Вам не байдуже до того, що робиться в місті, зробіть перший крок свідомого громадянина. Необхідно слідкувати, щоб суми податку потрапили до бюджету міста. Для цього потрібно зовсім мало – проявити свою правосвідомість. Коли купуєте підакцизний товар вимагайте, щоб Вам видали чек за покупку. Суб’єкти господарювання при продажу товарів повинні видавати покупцю розрахунковий документ встановленої форми (фіскальний чек) на повну суму проведеної операції (нефіскальний чек — це просто папірець).