Оздоровлення – недозволена розкіш?

5427_p_03_img_0002За інформацією начальника Новокаховського  УПСЗН Олени Стоянчук на 14 листопада на обліку в управлінні перебуває 18 осіб з числа учасників антитерористичної операції; 33 разом з членами сім’ї користуються пільгами з оплати житлово-комунальних послуг з місцевого бюджету. На компенсацію організаціям – надавачам послуг з міської скарбниці передбачено 335 тис. 830грн., профінансовано – 269 тис. 743 грн.

Нинішнього року демобілізованим, які отримали статус учасника бойових дій, були надані послуги на оздоровлення та відпочинок. Всього відпочили 33 родини (69 осіб), на що було виділено 183 тисячі 239 грн. А от послуги психологічної реабілітації попитом серед атовців не користуються. Цього року до управління звернулося 9 осіб, минулого – 7. Олена Михайлівна нагадала: такого роду оздоровлення за рахунок держбюджету надають: ТОВ «Укрреабілітація», «Міжрегіональний реабілітаційний центр», «Комплекс «Ріко», «Хирів-Рент-Інвест», «Дніпропетровський регіональний центр баротерапії», ДП «Південь-Курорт-Сервіс «Орізонт», «Санаторій «Новомосковський» ЗАТ «Укрпрофоздоровниця». Строк психологічної реабілітації складає 14 календарних днів. При наданні переліку необхідних документів учасникам АТО відшкодовуються витрати на проїзд до цих установ. Що стосується санаторно-курортного лікування, то військовим було запропоновано 20 путівок, на які були написані акти-відмови. Минулого року в санаторії побував лише один військовик.

За словами атовців, причини відмови від реабілітації і санаторного лікування у кожного різні, головна – сімейні обставини, за яких родина не може залишитися без годувальника навіть два тижні.