П’ять способів впоратися з депресією

Пригнічений настрій, постійний стрес і роздратування можуть вилитися в депресію, яку вилікувати часом буває дуже складно.

Менше звертайте уваги на негатив, займіть себе якоюсь приємною справою і дотримуйтесь п’яти порад, які допоможуть впоратися з депресією в короткі терміни.

1. Будьте активні

Займіться ходьбою, танцюйте, бігайте підтюпцем, робіть прогулянки на велосипеді, простіше кажучи, робіть будь-яке фізичне навантаження, яке приносить вам задоволення. Люди, які страждають депресією і апатією, часто не відчувають себе фізично активними людьми. Але потрібно змусити себе робити щось. Можна попросити друга або знайомого позайматися з вами, якщо вам потрібна мотивація. Як тільки вправи увійдуть до звички, ви помітите зміни на краще у вашому настрої і самопочутті.

Може допомогти навіть прибирання в квартирі, перестановка меблів і ремонт. Головне, щоб ви відчували бажання щось змінити в собі або навколо себе.

Можна ввести додаткові аеробні вправи, заняття йогою можуть значно полегшити депресивний стан. Спробуйте пози “звернена вниз собака” або “ноги-на-стіні” (ви можете знайти ці пози йоги на веб-сайтах). Дихальні вправи і медитація – також можуть допомогти людям з депресивними станами.

2. Правильно харчуйтеся

Депресія може значно вплинути на ваш апетит. У однієї людини спостерігається повна відсутність апетиту, інша, навпаки, починає сильно переїдати. Якщо депресія вплинула на ваше харчування, ви повинні бути особливо уважні при складанні раціону. Правильне харчування може позитивно впливати на гарний настрій людини і її позитивну енергію. Потрібно ввести в свій раціон багато фруктів, овочів і зелені, пити багато води, харчування має бути регулярним.

3. Визначте сутність вашої проблеми і не зациклюйтеся на ній

Намагайтеся визначити ті ситуації, які могли спровокувати вашу депресію. Коли ви усвідомлюєте, що змушує вас почувати себе пригніченим і чому, поговоріть про це з близькою людиною або з фахівцем. Бесіда або розмова – це спосіб випустити свої почуття, подивитися на проблему під іншим кутом, почути себе. Якщо поруч немає нікого, з ким би ви могли поговорити, вилийте свою душу в щоденнику, це теж добре працює.

Коли ви звільнитеся від обтяжливих думок і почуттів, сконцентруйте свою увагу на чомусь позитивному. Подумайте, як ви зможете вирішити проблему. Зверніться по допомогу, якщо вам це потрібно. Відчуття участі ваших близьких, друзів і сім’ї може допомогти полегшити депресію.

4. Постарайтеся висловити себе

При депресії творче начало людини і його почуття гумору може виявитися заблокованим. Тренуйте ваше уяву. Займіться живописом, графікою, малюванням, шиттям, танцями, написанням музики і т.д. Ви не тільки отримаєте творче натхнення, але і зможете висловити свої почуття, емоції, звільнитися, виплеснути їх з себе.

5. Подивіться на світлу сторону свого життя

Депресія негативно впливає на людину, робить все навколо похмурим і безнадійним. Спробуйте помітити хоч щось позитивне в собі або в інших, а потім постарайтеся побачити ще і ще. Знайдіть час для ігор з домашнім улюбленцем, щоб подивитися комедію, для зустрічі з позитивною людиною або навіть компанією. Позитивні емоції, а тим більше сміх здатні помітно поліпшити ваш настрій.

Джерело