П’ять запитань…

Лукьяненкодо Олександра Лук’яненка, керівника робочої групи, створеної за розпорядженням міського голови на виконання рішення Новокаховської міської ради від 31 серпня 2016 року «Про збереження територіальної цілісності Новокаховської міської ради» для інформування населення Нової Каховки і Таврійська.

Зустріч з Олександром Володимировичем відбулася з приводу можливого від’єднання Таврійська від Новокаховської міської ради. Хто саме захотів самостійності і чи справді Таврійськ стане окремою адмінодиницею, про це наша розмова.

– Скажіть, чи законні рішення щодо об’єднання своїх громад прийняли Таврійська міська рада і Кам’янська селищна рада Каховського району?

– І Таврійськ, і Кам’янська ради прийняли рішення з процедурними порушеннями. Більше того, я був присутній на останній сесії в Кам’янці і став свідком того, як голова селищної ради пішла на кримінальний злочин. Вона оголосила про те, що рішення прийняте, хоча голосів в його підтримку не вистачало. Про цей злочин я повідомив поліцію та прокуратуру Каховського району.

– Хто є ініціатором від’єднання Таврійська від Новокаховської міської ради?

– Ініціював процес, який зараз відбувається, міський голова Таврійська Микола Іванович Різак. Відповідне рішення приймала Таврійська міська рада. Всі «процедури» проводилися за участю працівників Таврійського виконкому.

– Таку глобальну зміну в адмініструванні неможливо провести без розрахунків. Чи є якийсь аналіз, де у цифровому вигляді було б показано втрати і надбання Таврійської міськради у разі хоча б теоретичного відокремлення?

– Для мене самого дивно, що ані в Таврійську, ані в обласної адміністрації ніхто нічого не розраховував щодо цього від’єднання. Наведу тільки три цифри: цього року з міського бюджету Нової Каховки Таврійськ отримує 31,95 млн. грн. У випадку від’єднання місту для самостійного існування треба мати 57,8 млн. грн., хоча відомо, що міський бюджет Таврійська буде складати близько 24 млн. грн. І це без урахування потреб жителів чотирьох сіл Кам’янської сільради.

– А як про процес об’єднання громад дізнаються жителі самого Таврійська чи новокаховчани, які навіть не сподівалися почути про таке «розлучення»?

– Ми задіємо всі можливі засоби. Інформація буде звучати на радіо, у газетах. Крім того, плануються зустрічі у трудових колективах, із простими жителями міст, які до недавнього часу були добрими сусідами. Також будь-хто із громадян може звернутися до членів робочої групи за достовірною інформацією.

– Олександр Володимирович, вас звинувачують в наданні неправдивої інформації щодо відокремлення Таврійська…

– Аналітична інформація щодо розрахунків вартості існування Таврійська як окремої одиниці готувалася спеціалістами всіх управлінь та відділів виконкому. Окрім того, дані перевірялися в фінансовому управлінні, тому вони не можуть бути неправдивими. До речі, життя все частіше вказує на те, що слова «тримай крадія» голосніше за всіх кричить сам крадій.

Я наголошую на тому, що ми не можемо допустити роз’єднання нашої єдиної новокаховської громади, а тим більше втратити територію Новокаховської міськради. Я особисто і весь склад робочої групи та, маю надію, що й виконком в цілому, докладемо зусиль, щоб цього не відбулося, особливо в такому варіанті, який ініціювало керівництво Таврійська.