Пам’ять незгасима…У Новій Каховці відбувся мітинг пам’яті та скорботи (Фото)

Недільний ранок 22 червня 1941 року трагічною сторінкою увійшов у життя мільйонів українців. Щороку цього дня ми згадуємо тих, хто так і не повернувся з тієї війни. Про тих, хто кров’ю і потом відстоював нашу Перемогу… Сьогодні у новокаховський Парк  Слави  прийшли  керівництво міста, депутати, молодь, небайдужі пересічні мешканці,  працівники бюджетних установ.

День початку війни став в Україні історичним днем глибокої скорботи.  Нині навіть важко уявити масштаб випробувань, болю і горя, що випали на долю минулих поколінь.

Ось уже 76 років минуло  з тієї страшної пам’ятної червневої пори, коли пролунали слова: війна… Та в пам’яті людській вони залишаться назавжди. 2000 року Указом Президента був встановлений День скорботи і вшанування пам,яті жертв війни в Україні, – нагадали ведучі заходу.

«Давайте у цьому священному місті згадаємо тих, хто  загинув у полум’ї  світової війни! – закликав  міський голова Володимир Коваленко. – Замислімось:  а чи достойні ми тієї великої жертви? Завершиться захід, наш парк стане безлюдним. Поодинокі прохожі будуть  минати Вічний вогонь. І дуже хочеться, аби ми в своєму заклопотаному повсякденні знаходили хвилину, годину чи більше, аби згадати ці події і  розповісти дітям, онукам, знайомим. Згадати дідів, прадідів. У нашій країні сьогодні ллється кров. Невже нам мало жертв, аби знову, неначе у забутті,  знов і знов повертатися до такого  жахливого способу з’ясування відносин і вирішення  конфліктів? Я звертаюсь до себе, до вас, до всіх людей: пам’ятайте про минуле, з гідністю і пошаною  живіть у дні сьогоднішньому».

Також до присутніх  на мітингу звернулися ветеран Другої світової війни, полковник у відставці, учасника бойових дій, учасника звільнення України, нагороджений Орденом  Великої вітчизняної війни та 12 медалями  Степан Тимофійович Міненко,   керівник ГО ветеранів та воїнів АТО «Біла стріла»  Дмитро Марков, секретар Новокаховської єпархії отець Миколай.

Лунали пісні у виконанні народного хору ветеранів війни та праці під керівництвом  Світлани Ричкової.

Також  в ході заходу відбулось відкриття  меморіальної дошки в честь дня визволення Ключового – батьківської землі сучасної  Нової  Каховки. Плита перенесена з міської пристані до парку Слави і  відсьогодні знайшла  місце поряд з могилами невідомих  солдатів, які загинули за Батьківщину при обороні і звільненні нашої  території.

Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять всіх полеглих  за Батьківщину у кривавих війнах – минулій і сьогоденній.

Завершився мітинг традиційною церемонією покладання квітів.