Пам’ятаємо і шануємо

Міський голова Володимир Коваленко видав розпорядження про створення оргкомітету, а також затвердив заходи щодо святкування Дня Перемоги: ми відзначатимемо 68-му річницю з дня завершення Великої Вітчизняної війни та 70-річчя визволення Херсонщини від німецько-фашистських загарбників.
Оргкомітет очолив керуючий справами виконкому Василь Акуленко, який минулого тижня зібрав усіх причетних до проведення заходу. До малої зали міськради зійшлися представники учбових закладів, керівники та співробітники відділів культури і туризму на чолі з Вірою Івановою, та відділу у справах сім’ї, молоді та спорту (в.о. керівника К.Сичов).
Мова йшла про те що традиція святкування, яка була закладена у минулі роки, має залишитись незмінною, адже саме у відданості класиці — емоційна сила цього дня для багатьох поколінь, які вшановують подвиг своїх дідів та прадідів, що захистили світ від фашизму.
Основною рушійною силою свята, як завжди, стануть навчальні заклади — вони готують тематичні композиції.
За встановленим десятиліттями порядком біля стадіону «Енергія» десь о 8.20 почне формуватись колона переможців, які о 8.45 святковою ходою пройдуть проспектом Дніпровським, а о 9-й годині на центральній площі розпочнуться урочистості.
У програмі — покладання гірлянд, квітів та вінків до меморіалу Вічного Вогню, солдатська каша у прибережному парку, концерт на сцені Літнього кінотеатру, де виступатимуть творчі колективи та солісти будинку дитячої творчості, Палацу культури тощо.
А ввечері, десь о 20.45 від парку Слави вирушить до набережної молодь із смолоскипами, аби вшанувати тих, хто поліг у битві за Дніпро. Як і в минулі роки, буде і почесна варта біля меморіалу, і виставка артефактів часів тієї великої війни, яку обіцяють організувати пошуковики з військово-патріотичного клубу «Каховка» (начальник штабу Анатолій Обелець).
Василь Акуленко підкреслив: «Це свято — данина тим, хто переламав хребет фашистській нечисті, це — вшанування загиблих, тих, хто вже пішов з життя, ветеранів, яким доля подарувала довгі роки. Тому — ніяких політичних гасел, ніякої неповаги до жодного, які б ідеї він не сповідував. З атрибутики лише прапор Перемоги та державні прапори України!»