Пам’ятаємо минуле і крокуємо в успішне майбутнє

Ранок 4 травня  розпочався особливо для тих, хто відвідав  новокаховську школу №3. Тут, напередодні визначних днів у світовій історії – Дня пам’яті та примирення і дня Перемоги, відбувся «круглий стіл» за участі старшокласників навчального закладу, викладачів, гостей, серед яких – міський голова Володимир Коваленко, депутат міської ради Олександр Афанасьєв, учасник  АТО та війни в Афганістані, заступник керівника ГО воїнів і ветеранів АТО «Біла стріла» Леонід Кондрацький, директор КП «НК Екосервіс» Василь Нікулін, спеціаліст відділу освіти Марина Скрипникова.  

Гортаючи сторінки  усного «журналу» – гіркі сторінки історії нашої Батьківщини, мужності українського народу, учні  11 класу нагадали загалу про ту страшну ціну – людські втрати України в ході Другої світової війни, наголосили на внеску саме нашої країни в перемогу антигітлерівської коаліції над нацистською Німеччиною.  Згадали присутні про трагічні події війни в Афганістані, що тривали 10 років і досі відлунюють болем у серцях українців.  Вшанували   пам’ять тих, хто тримав небо над нашою Батьківщиною  під час трагічних подій на Майдані  – Героїв Небесної Сотні.  Діти продемонстрували  присутнім відеоряд з їхніми світлинами. І важко було стримати сльози… Згадали усіх загиблих воїнів-захисників на сході України, серед яких і наші земляки. Їхні імена житимуть у наших серцях навіки. Хвилиною мовчання присутні  вшанували усіх, завдяки кому ми маємо змогу жити, навчатися, працювати, насолоджуватися усіма барвами життя.

«Нині ми разом поринули у згадки  уроків історії, у спогади життя своїх бабусь, дідусів. Пройде зовсім мало часу – і ви вже не учні 3-ї школи,а дорослі мешканці міста, громадяни України, студенти, дружини, чоловіки. Саме ви – наша надія, опора, – наголосила директор школи Ірина  Дубас, звертаючись до учнів. –  І ми робимо все для того, аби ви зростали гарними й добрими людьми. І я щиро сподіваюсь, що сьогоднішній захід ще більше змусив усіх нас замислитися над тим, хто ми є, до чого прагнемо і що залишимо на Землі після себе».

«Я пішов в зону антитерористичної операції добровольцем, оскільки, скажу відверто, злякався. За долю і майбутнє своєї Батьківщини, рідних, близьких мені людей,  – згадуючи про нелегкі військові будні,  розповів Леонід Кондрацький. – Дуже важливо знати, що тут, на мирній території , про нас  пам’ятають. Воювати набагато легше, коли є міцний тил і опора. Ніщо не виправить трагічних сторінок історії. За Україну полягло дуже багато молодих людей, у розквіті  життя…

У  стінах цієї школи навчається дві мої онучки. Третя – вже завершила школу. І коли я передав побратимам малюнки, які надіслали через волонтерів  учні,  це  було просто свято. Військові в окопах роздивлялись їх, берегли як зіницю ока, адже це згадка про дім, про мирне життя,  про майбутнє, за яке ми і воюємо. Батьківщина у нас одна, як мати. Пам’ятайте про це! Ну, а перемога – буде за нами!».

Спогадами свого дитинства, згадками про дідів, чиє життя не оминуло воєнне лихоліття,  батька-фронтовика,  тестя-офіцера  й тещу, яка всю війну працювала медичною сестрою поділився мер Володимир Коваленко.  Він також повідав дітям багато цікавих фактів про визволення своєї маленької Батьківщини – Черкащини від фашистських окупантів. “Ми з вами свідки дуже складної і трагічної ситуації. Багато ми втратили за останні кілька років. Дуже багато. А все тому, що, мабуть, досі не усвідомили трагедії наслідків війни, тієї, про яку сьогодні говорили від початку зустрічі. А це ж долі мільйонів. У наших  з вами жилах тече кров дідів і прадідів.  І якщо ми знатимемо їхні долі, то по-іншому будемо ставитися до багатьох ситуацій сьогодення», – наголосив Володимир Іванович.

Також в ході бесіди було акцентовано: захищати Батьківщину можна не лише зі зброєю в руках.  Досягнення у навчанні, спорті, патріотизм, повага до історії, активна громадянська позиція,  гарні людські вчинки, доброта, – ось головні рушії успішного майбутнього будь-якої держави, її міць і опора.

Друга частина заходу якраз і продемонструвала  це. Учні разом із заступником директора з НВР Галиною Фірсовою презентували присутнім всеукраїнський проект «Відкривай Україну», учасником якого школа №3 стала ще з листопада 2016-го. Команда, що на проекті  має назву  «НК life», успішно подолала  перший етап: реалізувала шкільний проект – здійснила модернізацію роздягальні для дівчат. За підсумками голосування щодо кращих ідей  «НК life» увійшла в ТОП-10 команд Південного регіону.

Нині учні  втілюватимуть у життя міський проект, аби  у травні стати учасником регіонального фестивалю у Запоріжжі. Діти поділились ідеями щодо майбутнього проекту, розповіли про підсумки опитування містян, в ході якого встановили найактуальніші проблеми. Серед них – недостатня кількість сміттєвих урн на вулицях міста. Саме на цій ідеї і зупинились активісти. Заручившись підтримкою  міського голови, керівника КП «НК Екосервіс» В. Нікуліна та депутата О. Афанасьєва, вони запропонували реалізувати цю корисну ініціативу, не відкладаючи справ у довгу шухляду. Тож до кінця травня на наших вулицях з’являться нові, креативні урни. Які саме і де – поки що таємниця, яку ми вам обов’язково розкриємо разом з винахідливими школярами вже найближчим часом.  Учасники команди «НК life» сподіваються, що потраплять до півфіналу. І ми бажаємо їм успіхів!

А завершальним акордом насичених  та інформативних заходів  став концерт з нагоди Дня Перемоги, організований і проведений учнями та вчителями.