Пам’ятаємо про них завжди. У Новій Каховці відбувся мітинг, присвячений 72-й річниці визволення України

Сьогодні, 2 листопада,  у новокаховському парку Слави відбувся мітинг «У серці народу – вічно і поіменно», присвячений 72-й річниці визволення України від фашистських загарбників та 73-ї річниці звільнення території Новокаховської міськради від гітлерівських окупантів. Біля пам’ятника загиблим воїнам зібралися представники апарату міськвиконкому, депутати, учасники та ветерани бойових дій різних поколінь, молодь міста. 

 «Війна, що прийшла до нас у 40-ві роки, стала долею всього народу. Доля цих бійців, чий прах похований  у парку, нам невідома, але нам відомо, що вони віддали своє життя за нашу землю, – зазначив, звертаючись до присутніх міський голова Володимир Коваленко. –  На жаль, до сьогоднішнього дня немає спокою на нашій землі… Я хочу, щоб ми, розраховуючи на майбутнє щасливе життя, пам’ятали – в цій землі лежать ті, хто віддав за нас життя. Вічна їм пам’ять. Подвиг загиблих ніколи не повинен бути забутим».1

На мітингу виступив ветеран Другої світової війни, учасник бойових дій, полковник у відставці Степан Тимофійович Міненко. Звернувшись до молоді і бажаючи їй благополуччя, він нагадав про наш загальнолюдський обов’язок вшановувати пам’ять про загиблих солдат. Що насправді пережили сім’ї, в мирне життя яких увірвалась війна, знають і нині  наші земляки. «Не забувайте тих, хто виконує свій обов’язок, боронячи нині кордони України», – звернувся до присутніх учасник бойових дій, керівник ГО ветеранів і воїнів АТО  «Біла стріла» Дмитро Марков.3

Молебень за загиблими  героями  провів секретар  Новокаховської єпархії протоієрей  Миколай.4

Під час мітингу згадали про загиблих новокаховчан, які віддали своє життя за Україну,  – Сергія Підгорного, Віктора Галету, Дениса Перепелицю, Олега Гребінського, Романа Гавриленка, Валерія Вахненка. У цей день не можна не згадати про ветерана другої світової війни Олександра Петровича Сігаєва, якого знали мешканці всього міста. Хвилиною мовчання учасники мітингу вшанували  їхню світлу пам’ять.

Завершився захід церемонією покладання квітів до  пам’ятника загиблим воїнам. Почесне право покласти  вінок до монументу надали ветерану Степану Міненку і майстру спорту міжнародного класу, триразовій учасниці Олімпійських ігор Ірині Новожиловій.

56 7 8